ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ | ۲۱:۴۳ ب.ظ
سوال حاجی دلیگانی و خادمی از وزیر نفت به صحن علنی ارجاع شد
سخنگوی کمیسیون انرژی، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: حاجی دلیگانی و خادمی از پاسخ های وزیر نفت قانع نشدند و سوالشان به صحن علنی ارسال شد.

سوال حاجی دلیگانی و خادمی از وزیر نفت به صحن علنی ارجاع شد

اسدالله قره خانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی گفت: در نشست امروز کمیسیون وزیر نفت برای پاسخ به سوال برخی نمایندگان حاضر شد که برخی از سوالات منطقه ای و برخی ملی بود که سوال های ملی مربوط به حسین علی حاجی دلیگانی و هدایت الله خادمی بود.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سوالات دو نماینده مذکور در خصوص الگوی جدید قراردادهای نفتی بود، افزود: استدلال نمایندگان سوال کننده این بود که در این شیوه نامه ها حاکمیت ملی زیرسوال برده شده و اسباب تسلط بیگانگان به چاه های نفت را فراهم می کند، همچنین طی نشدن مراحل و تشریفات اداری و قانونی ، به کار گیری از توان و تخصص داخلی از دیگر مسائل مطرح در این جلسه بود.

تاکید وزیر نفت بر استفاده از توان شرکت های داخلی

قره خانی با اشاره به توضیحات وزیر نفت در پاسخ به نمایندگان سوال کننده، ادامه داد: زنگنه از ابتدای شکل گیری شیوه نامه قراردادهای نفتی  توضیحاتی را ارائه کرد و اظهار داشت که برای تایید الگوی نهایی جلسات مکرر کارشناسی با منتقدان برگزار شده، همچنین جلساتی با هیئت تطبیق مصوبات و رییس مجلس برگزار شده است، تا نظرات آنان با قوانین مورد تطبیق قرار گیرد.

وی یادآور شد: زنگنه در این نشست تاکید کرد که از شرکت های داخلی که توان فنی و قدرت سرمایه گذاری برای اجرای پروژه ها را داشته باشند استفاده می شود و از این طریق حاکمیت ملی هم خدشه دار نمی شود.

۷۰ درصد کارهای فنی و خدماتی شرکت های خارجی باید با شرکت های دسته دوم ایرانی انجام شود

قره‌خانی با اشاره به اظهارات دیگر وزیر نفت در کمیسیون انرژی افزود: وزیر نفت توضیح داد که ۷۰ درصد هزینه ها و کارهای فنی، مهندسی و خدماتی که شرکت های خارجی انجام می‌دهند، باید با قرارداد با شرکت های دسته دوم ایرانی انجام شود در واقع بیشتر کار توسط شرکت های ایرانی انجام می‌شود.

وی ادامه داد:سوال منطقه ای یکی نمایندگان در مورد راه اندازی و زمان بهره برداری از پالایشگاه آناهیتا بود که وزیر نیز در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی تصریح کرد: حاجی دلیگانی و خادمی  از پاسخ های وزیر نفت قانع نشدند و  بنابراین سوال به صحن علنی مجلس ارجاع  می شود./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید