ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۰ ب.ظ
توسعه فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس اتفاق بسیار ارزشمندی است
عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی مجلس با حمایت ازخودکفایی بنزین موانع موجود بر سر راه صنعت نفت کشور را بردارد.

توسعه فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس اتفاق بسیار ارزشمندی است/ کمیسیون انرژی مجلس از خودکفایی بنزین حمایت کند

جلال میرزایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعلام صفر شدن واردات بنزین در بودجه سال ۹۶ گفت:با توجه به اظهارات روزهای اخیر مسئولان در این خصوص اعلام این خبر می تواند، اتفاق خوبی برای کشور باشد.

اهتمام وزارت نفت در زمینه تلاش برای خودکفایی بنزین ستودنی است

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات سال های اخیر با توجه به تنگناهای ارزی،واردات بنزین بود،گفت:اهتمام وزارت نفت در زمینه تلاش برای خودکفایی بنزین ستودنی است و امیدواریم در فرصت باقی مانده از سال شاهد راه اندازی فازهای بعدی پالایشگاه “ستاره خلیج فارس” باشیم.

 نماینده مردم ایلام،ایوان،شیروان،چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی،افزود:توسعه سایر فازهای پالایشگاه “ستاره خلیج فارس”اتفاق بسیار ارزشمندی است و باید به دست اندرکاران صنعت نفت برای این دستاورد بزرگ ،دست مریزاد گفت که به هدف خودکفایی بنزین که همواره دغدغه مقام معظم رهبری نیز بوده است، نزدیک شده اند.

وی خاطرنشان کرد:مسئولان وزارت نفت درگذشته نیز اعلام کرده بودند در صورت بهره برداری ازپالایشگاه” ستاره خلیج فارس”،کشور از واردات بنزین بی نیاز خواهد شد؛همانطور که درچند ماه اخیر در تولید گازوئیل خودکفا شده ایم و امروز جزء صادرکنندگان این فرآورده نفتی هستیم.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:حرکت در مسیر خودکفایی بنزین آغاز شده و کمیسیون انرژی مجلس نیز باید از آن حمایت کند و اگر مانعی بر سر راه صنعت نفت کشور وجود دارد، بر طرف شود تا با همکاری مجلس و دولت این هدف مهم پس از ۳۶ سال محقق شود./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید