ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰ ق.ظ
صاردات گاز ایران به ترکیه قطع شد
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به قطع صادرات گاز ایران به ترکیه بنا به درخواست شرکت بوتاش گفت: از ساعت ۱۰ شب گذشته به دلیل مشکلات به وجود آمده در خاک ترکیه، صادرات گاز به این کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

خبرگزاری فارس: صاردات گاز ایران به ترکیه قطع شد/ افزایش ۵۰ درصدی مصرف گاز خانگی

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: بنا به درخواست نماینده شرکت بوتاش ترکیه از ساعت ۱۰ شب گذشته صادرات گاز ایران به این کشور همسایه غربی متوقف شد.

مجید بوجارزاده با تأکید بر اینکه ظاهراً مشکلاتی در خط لوله صادراتی در خاک ترکیه ایجاد شده است، افزود: نماینده این شرکت چنین درخواستی را داشت و ما نیز بر اساس اعلام آنها فعلاً‌صادرات گاز به ترکیه را متوقف کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه منتظر اعلام مجدد نماینده شرکت بوتاش برای وصل گاز هستیم، گفت: به طور میانگین روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می‌کینم که بر  اساس قرارداد سالانه باید ۱۰ میلیارد مترمکعب گاز به این کشور صادر شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ورود موج سرما از هفته گذشته به کشور گفت: مصرف گاز با ورود این موج در بخش خانگی و تجاری ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرد به طوریکه روزانه ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش تجاری و خانگی هم اکنون در کشور مصرف می‌شود و با ورود موج جدید سرما از هفته آینده احتمال افزایش مصرف نیز وجود دارد.

بوجارزاده با اشاره به مصرف گاز در بخش صنایع و نیروگاهی گفت:‌هم اکنون ۹۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش صنعتی و ۱۵۰ میلیون مترمکعب نیز در بخش نیروگاهی مصرف می‌شود.

وی در پایان به مصرف‌کنندگان گاز هشدار داد: با ورود موج سرما و افزایش مصرف حتماً نکات ایمنی را رعایت کنند تا خطری متوجه آنها نشود، همچنین در مصرف گاز در کنار صرفه‌جویی از وسایل گازسوز استاندار نیز استفاده کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید