ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۰ ق.ظ
نیروی انتظامی موظف به همکاری با بانک مرکزی برای تعطیلی موسسات بانکی متخلف شد
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش گفت: نیروی انتظامی موظف شد از شعبه یا موسسات بانکی مجوز فعالیت توسط بانک مرکزی را مطالبه کند و مواردی را که نیروی انتظامی فاقد مجوز شناسایی کند، به بانک مرکزی اعلام و حسب تصمیم بانک مذکور نسبت به توقف فعالیت و یا تعطیلی آنها اقدام کند.

نیروی انتظامی موظف به همکاری با بانک مرکزی برای تعطیلی موسسات بانکی متخلف شد

محمد خدابخشی در تشریح نشست امروز(چهارشنبه ۱۲ آبان) کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: در نشست امروز کمیسیون ماده ۲۷ لایحه برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت که برخی از بندهای این ماده تصویب و برخی برای بررسی بیشتر به کارگروه مربوطه ارسال شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بند یک و ۴ ماده ۲۷ لایحه مذکور برای بررسی بیشتر به کارگروه مربوطه ارجاع شد، افزود: در بند یک ماده مذکور که به کارگروه مربوطه ارجاع شده به بانک مرکزی اجازه داده می شود در چارچوب ضوابطی که به تصویب شورای پول و اعتبار می‌رسد علاوه بر اختیارات قانونی خود مقرر در قانون پولی و بانکی کشور، حسب مورد یک یا چند مورد از اقدامات نظارتی و انتظامی را نیز در قبال بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی متخلف اعمال کند.

خدابخشی با اشاره به بررسی بند ۲ و ۳ ماده ۲۷ ادامه داد:در بند ۳ ماده بررسی شده طرح هر گونه دعوا که منشا آن اقدامات نظارتی بانک مرکزی باشد، باید به طرفیت بانک مزبور صورت پذیرد و افراد ذی‌مدخل در امر نظارت را نمی‌توان طرف دعوا قرار داد جز در مواردی که موضوع دعوا انتساب جرم باشد.

خدابخشی با اشاره به تصویب بند ۵ لایحه مذکور ادامه داد:با تصویب بند ۵ نیروی انتظامی موظف شد از شعبه یا موسسات مذکور در بند ۴ ماده ۲۷ مجوز فعالیت توسط بانک مرکزی را مطالبه کند و مواردی را که نیروی انتظامی فاقد مجوز شناسایی کند، به بانک مرکزی اعلام و حسب تصمیم بانک مذکور نسبت به توقف فعالیت و یا تعطیلی آنها اقدام کند.

 سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه تصریح کرد:نیروی انتظامی موظف است در مواردی که بانک مرکزی راسا شعبه یا موسسات را فاقد مجوز اعلام می کند، نسبت به توقف فعالیت یا تعطیل نمودن آنها اقدام کند./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید