ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۰ ق.ظ
عفو بین‌الملل: پلیس ایتالیا پناه‌جویان را با شوک الکتریکی شکنجه می‌کند
گزارش یک عضو سازمان عفو بین‌الملل نشان می‌دهد پلیس ایتالیا برای انگشت‌نگاری از پناه‌جویان آن‌ها را به اشکال مختلف از جمله شوک الکتریکی و شکنجه بدنی، مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

خبرگزاری فارس: عفو بین‌الملل: پلیس ایتالیا پناه‌جویان را با شوک الکتریکی شکنجه می‌کند

به گزارش گروه بنی‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان عفو بین‌الملل با انتقاد از ایتالیا روش خشونت‌آمیز پلیس این کشور در انگشت‌نگاری از پناه‌جویان را غیرقانونی و موضوعی برای تحقیق و بررسی عنوان کرد.

به نوشته بی‌بی‌سی، سازمان عفو بین‌الملل خبر داد رفتارهای افسران پلیس ایتالیا در قبال پناه‌جویان شامل شوک الکترونیکی، کتک زدن، سیلی زدن و شکنجه بوده که همه رفتارها غیرقانونی است.

گزارشی از یک پناه‌جوی حاضر در ایتالیا حاکی از آن است که وی علاوه بر کتک خوردن و شوک الکترونیکی دیدن، مجبور شد برهنه شود. در گزارش دیگری یک زن بعد از اینکه بارها سیلی خورد، انگشت‌نگاری شد.

«متئو دو بلیس» از سازمان عفو بین‌الملل در موضوع ایتالیا به بی‌بی‌سی گفت مهاجران در ایتالیا بشدت شکنجه و سو‌ء استفاده می‌شوند.

وی با مصاحبه با پناه‌جویان به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد این افراد به اشکال مختلف برای انگشت‌نگاری، مورد آزار و شکنجه پلیس ایتالیا قرار گرفته‌اند.

از ابتدای سال جاری میلادی، بیش از ۱۵۰ هزار مهاجر بعد از نجات از دریای مدیترانه به ایتالیا منتقل شده‌اند و در ۳ سال گذشته بیش از ۴۷۰ هزار نفر هم خودشان با قایق به این کشور اروپایی پناهنده شده‌اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید