ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ
پلیس آمریکا همچنان در حال کشتار سیاهپوستان است
یک تحلیلگر برجسته مستقر در دیترویت می‌گوید اقدامات خشونت‌بار پلیس آمریکا همچنان باعث کشته شدن سیاهپوستان می‌شود.

تحلیل

«آبایومی آزیکیوه» تحلیلگر ارشد آمریکایی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم، ضمن محکوم کردن ناکامی دولت آمریکا در مقابله با خشونت شدید پلیس علیه رنگین پوستان و سایر اقلیت ها، تاکید کرد: هنوز بسیاری از سیاهپوستان قربانی این پدیده در آمریکا می شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: پلیس آمریکا هنوز در حال کشتار سیاهپوستان و سایر افراد با نرخ فوق العاده ای است. از زمانی که اوباما در سال ۲۰۰۹ به قدرت رسیده، به طور منظم و مداوم حاضر به ارائه پیشنهاد و راهکار جدیدی برای پایان دادن به تبعیض نژادی، نیروی کشنده و سرپوش گذاشتن بر جنایاتی که توسط اداره های پلیس در سراسر کشور انجام می شود، نشده است.

این تحلیلگر آمریکایی درباره وضعیت حقوق بشر در آمریکا گفت: وضعیت حقوق بشر در آمریکا در دولت اوباما بدتر شده است. میزان جرم و جنایت افزایش یافته است. پلیس هنوز در حال کشتار سیاهپوستان با سرعت فوق العاده ای است. وزارت دادگستری و مقامهای محلی برای تحت پیگرد قانونی قرار دادن عاملان اصلی این جنایات، ناکام بوده اند. شورش و تظاهرات گسترده در فرگوسن، بالتیمور، میلواکی و شارلوت نشانگر شکست دولت در مقابله موثر با این مساله بوده است.

وی درباره اظهارات برخی مقامهای آمریکایی از جمله رئیس اف بی آی که هرگونه خشونت و وحشیگری پلیس را رد کرده، گفت: این یک اجتناب استاندارد از بحران واقعی است. این ناشی از ناکامی دولت اوباما برای رسیدگی به سرکوب خاص سیاهپوستان است. از زمانی که اوباما در سال ۲۰۰۹ به قدرت رسیده، به طور منظم و مداوم حاضر به ارائه پیشنهاد و راهکار جدیدی برای پایان دادن به تبعیض نژادی، نیروی کشنده و سرپوش گذاشتن بر جنایاتی که توسط اداره های پلیس در سراسر کشور انجام می شود، نشده است.

این تحلیلگر آمریکایی درباره علل و ریشه های اصلی خشونت پلیس علیه سیاهپوستان و اینکه دولت آمریکا چگونه می تواند به این بحران خاتمه دهد، تاکید کرد: عوامل اصلی را می توان در سیستم برده داری جستجو کرد که از ۱۶۱۹ تحت قوانین استعماری بریتانیا در ویرجینیا آغاز شد و طی قرون ۱۷ تا ۲۱ نیز گسترش یافته است. علی رغم تصویب چندین اصلاحیه قانون اساسی و قوانین حقوق مدنی از دهه ۱۸۶۰ تا ۱۹۶۰ میلادی، سیاهپوستان هنوز به عنوان یک گروه تحت ظلم و ستم به رسمیت شناخته نشده اند که مستحق حقوق برابر باشند. قانون حقوق مدنی ۱۹۶۴ ، قانون حق رای ۱۹۶۵ ، و قانون اسکان عادلانه ۱۹۶۸ همه توسط دادگاه های محلی، ایالتی و فدرال تصویب شده است. حقوق سیاسی سیاهپوستان به طور عادی و روزمره نقض می شود.

وی در پایان درباره مخالفت سنا با اتخاذ تدابیری با هدف کنترل اسلحه و مقابله با تیراندازی های مرگبار در آمریکا، تصریح کرد: نمایندگان سنا قادر به تصویب قوانین کنترل سلاح نیستند چرا که این قانون سیستم سرمایه داری نژادی و امپریالیسم را به خطر می اندازد. آمریکا در خشونت نژادپرستانه، نسل کشی به وجود آمده است. بخش زیادی از این سلاح ها در اختیار ماموران مسلح دولت و حامیان آنها در بین غیر نظامیان قرار دارد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید