ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ | ۰۹:۰۰ ق.ظ
همکاری‌های بین‌المللی هسته‌ای ایران نمایانگر تغییر شرایط نسبت به قبل از برجام است
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: سفر رئیس سازمان انرژی اتمی به لهستان و سایر کشورها و گسترش همکاری ها در حوزه انرژی هسته ای نشان از شرایط متفاوت نسبت به قبل از برجام دارد.

همکاری‌های بین‌المللی هسته‌ای ایران نمایانگر تغییر شرایط نسبت به قبل از برجام است

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص سفر رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بنا به دعوت نخست‌وزیر لهستان و به منظور گفت‌وگو با مقامات این کشور درخصوص گسترش همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای،اظهار داشت:سفر رئیس سازمان انرژی اتمی به لهستان و سایر کشورها و گسترش همکاری ها در حوزه انرژی هسته ای،این معنا را دارد که شرایط نسبت به قبل از برجام متفاوت است.

نماینده مردم ایلام،ایوان، شیروان،چرداول و مهران درمجلس شورای اسلامی،بیان کرد:وضعیت انفعال گذشته را پشت سر گذارده‌ایم که این موضوع از دستاوردهای برجام است و نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:درمورد دستاوردهای این سفر،باید به صورت موردی بر روی آن بحث کنیم و بعضی از این سفرها درخصوص همکاری های فنی است و باید ببنیم که گزارش  “صالحی” رئیس سازمان انرژی اتمی در این زمینه چه خواهد بود.

میرزایی متذکر شد:موضوع ایمنی هسته‌ای،از جمله مسائلی است که پیرامون برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود:توجه به ایمنی هسته ای اطمینان نسبت به فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی را در میان کشورهای منطقه افزایش می دهد.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:یکی از نگرانی هایی که کشورهای منطقه به آن دامن می زدند،این بود که فعالیت های هسته ای ایران ضریب ایمنی لازم را ندارد و امکان دارد که محیط زیست صدمه ببیند که با همکاری های شکل گرفته در این زمینه،این بهانه گیری‌ها نیز پایان می‌یابد./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید