ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ب.ظ
مخوف‌ترین و ایمن‌ترین زندان‌های جهان
طی قرن‌های گذشته مجرمان و جنایتکاران همواره روشی را برای فرار از زندان پیداکرده‌اند و در برخی موارد موفق شدند بدون آنکه شخصی متوجه شود، مابقی عمر خود را بیرون از میله‌های زندان سپری کنند. بااین‌وجود برخی سیستم‌های امنیتی زندان‌هایی را طراحی کرده‌اند که گفته می‌شود فرار از آن‌ها غیرممکن است. خبرگزاری فارس، فهرستی از ۸ زندان پیچیده و بسیار امنیتی را تهیه‌کرده که گفته می‌شود هیچ تبهکار و مجرمی نمی‌تواند از آن بگریزد.

«زندان لا سانته» در فرانسه: این زندان در سال ۱۸۶۷ میلادی در شهر پاریس ساخته شد و یکی از مشهورترین زندان‌هایی محسوب می‌شود که فرار از آن غیرممکن است. این زندان در قسمت میانی پایتخت فرانسه مستقرشده است.

«زندان آرتور رود» در هند: بمبئی این مرکز را به‌عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین زندان جهان در اختیار دارد. این زندان که سال ۱۹۲۶ میلادی ساخته شد، درآن‌واحد می‌تواند ۲۰۰۰ زندانی را در خود جا دهد.

«زندان فوچو» در ژاپن: این یکی از ساده‌ترین و قدیمی‌ترین زندان‌های جهان محسوب می‌شود که البته سیستم ایمنی آن به‌قدری پیچیده است که هیچ‌کس نمی‌تواند از آن فرار کند.

«مجتمع فدرال تأدیبی» در آمریکا: این ندامتگاه در شهر ایندیانا آمریکا واقع‌شده و حداکثر ملزومات ایمنی برای آن در نظر گرفته‌شده است. تعداد کارمندان این زندان بسیار کم هستند و
۳۰ دوربین هوشمند پیشرفته همه نقاط آن را زیر نظر دارند.

«کمپ دلتا» در آمریکا: این زندان در خلیج گوانتانامو کوبا قرار دارد که البته ارتش آمریکا آن را مدیریت می‌کند. این زندان مخوف سران القاعده را در خود جا داده است.

«زندان HMP بلمارش» در بریتانیا: این زندان که در جنوب شرقی لندن واقع‌شده است‌ و خطرناک‌ترین مجرمان در آن نگهداری می‌شوند. از سال ۱۹۹۱ به بعد در این مرکز پیشرفته‌ترین سیستم‌های ایمنی به کار گرفته‌شده است.

«زندان نظامی تدمور» در سوریه: این زندان توسط نیروهای تحت سلطه فرانسه در اوایل قرن بیستم به‌عنوان یک بازداشتگاه نظامی ساخته شد و هم‌اکنون یکی از پیچیده‌ترین و ایمن‌ترین زندان‌های جهان محسوب می‌شود. این زندان در
۲۰۰ کیلومتری شمال دمشق واقع‌شده است.

«زندان کینچِنگ» در چین: ‌این زندان در ارتفاع ۳۰۰۰ پایی از س