ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ | ۲۳:۵۹ ب.ظ
حمله به کنسولگری ترکیه در شهر نانت فرانسه
یک منبع پلیس فرانسه از حمله کوکتل مولوتوفی به کنسولگری ترکیه در شهر نانت فرانسه خبر داد.

خبرگزاری فارس: حمله به کنسولگری ترکیه در شهر نانت فرانسه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع پلیس فرانسه از حمله کوکتل مولوتوفی به کنسولگری ترکیه در شهر نانت طی بامداد روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این حمله که طی آن بطری‌های آتش‌زا حوالی نیمه شب یکشنبه به سمت جلوی ساختمان کنسولگری ترکیه پرتاب شدند، هیچگونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

براساس این گزارش، در پی این حمله نیروهای پلیس فرانسه بلافاصله در محل کنسولگری حاضر شدند و تحقیقات در این خصوص تا عصر دیروز یکشنبه ادامه داشت اما تاکنون کسی در این رابطه بازداشت نشده است.

شمار زیادی از اتباع ترک به ویژه کُردهای ترکیه در شهرهای نانت و رن فرانسه زندگی می‌کنند و جامعه کُردها معمولا در برابر تحولات اوضاع سیاسی در ترکیه فعال بوده و بسیج می‌شوند.

طی هفته‌های اخیر چندین تظاهرات در حمایت از کُردها در شهر نانت و رن که طی آن چیزی در حدود ۸۰۰ نفر روز شنبه گذشته در اعتراض به اقدام دولت آنکارا در بازداشت شماری از رهبران و نمایندگان حزب دموکراتیک خلق به عنوان اصلی‌ترین حزب طرفدار کُردها در ترکیه روانه خیابان‌ها شدند، برگزار شده است.

دولت ترکیه روز جمعه گذشته دو تن از سران حزب دموکراتیک خلق ها و ۱۰ نماینده پارلمان دیگر این حزب طرفدار کُردها را بازداشت کرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید