ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۷ ق.ظ
سخنرانی دکتر طلابکی:
صوت| نشست علمی بررسی اصل هشتم قانون اساسی
پس از گذشت سی و شش سال از زمان تصویب اصل ۸ قانون اساسی، سرانجام در سال ۹۴ قانونی برای اجرای این اصل در مجلس تصویب گردید اما این قانون نیز به دلیل اختلاف نظرات به وجود آمده میان مجلس و دولت، از سوی دولت مورد اجرا قرار نمی گیرد، تا اینکه در نهایت با درخواست رئیس جمهور مسئله به هیات عالی حل اختلاف سپرده می شود.در ادامه جهت آشنایی بیشتر پیرامون قانون امر به معروف و نهی از منکر و اصل ۸ قانون اساسی، فایل صوتی سخنرانی دکتر طلابکی، استادیار دانشکده حقوق دانشگاه تهران،در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار می گیرد.

گروه علمی کافه حقوق: اگرچه در پیش نویس قانون اساسی اصلی برای پرداختن به موضوع «امر به معروف و نهی از منکر» پیش بینی نشده بود، اما با توجه به اهمیت این مساله در اندیشه اسلامی، در سخنان برخی از اعضا در نطق های پیش از دستور و بعد از دستور جلسات مجلس بررسی نهایی قاون اساسی انعکاس یافت تا در انتهای مسیر در قالب اصل ۸ در قانون اساسی تدوین گردد. همچنین پس از گذشت سی و شش سال از زمان تصویب اصل ۸ در متن قانون اساسی، سرانجام در سال ۹۴ قانونی برای اجرای این اصل در مجلس تصویب گردید اما این قانون نیز به دلیل اختلاف نظرات به وجود آمده میان مجلس و دولت، از سوی دولت مورد اجرا قرار نمی گیرد، تا اینکه در نهایت با درخواست رئیس جمهور مسئله به هیات عالی حل اختلاف سپرده می شود. سرانجام پس از اظهار نظر این هیات مبنی بر تایید مصوبه مجلس و رد ادعای دولت، این قانون رسما لازم الاجرا گردید.

در ادامه جهت آشنایی بیشتر با پیرامون قانون امر به معروف و نهی از منکر و اصل ۸ قانون اساسی، فایل صوتی سخنرانی دکتر طلابکی، استادیار دانشکده حقوق دانشگاه تهران،در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار می گیرد.

image634769275255625000

برای دانلود فایل این نشست اینجا را کلیک نمایید.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید