ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۴ ب.ظ
در گفتگوی اختصاصی کافه حقوق مطرح شد:
تا امروز هر چه از آمریکا دیدیم بدعهدی در برجام بوده است
برنامه ی سیاسی آمریکا، برنامه ای نیست که با تغییر افراد تغییر کند. هر نفری بیادید برنامه ی قبلی را انجام می دهد. تا امروز هر چه از آمریکا دیدیم بدعهدی در برجام بوده است.

گروه بین الملل کافه حقوق: در نهایت ناباوری دونالد ترامپ برخلاف خواسته ی بنگاه های بزرگ اقتصادی آمریکا و رسانه های وابسته به آن ها که دائما در نظرسنجی های خود کلینتون را پیروز نشان می دادند، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد.

بطور کلی فارغ از کاهش شگفت آور ارزش پول ملی آمریکا و مکزیک، کاهش قیمت نفت، کاهش شاخص بورس های جهانی و..، آنچه که به ما و مردم ما مربوط می شود، آن است که طبق یزرگترین وعده ی ترامپ چیزی از برجام باقی نخواهد ماند. در همین راستا تاکنون اظهار نظرهای فراوانی درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوی آمریکا، از سوی شخصیت های مختلف در داخل کشور مطرح شده است.

chenarani

هاجر چنارانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار کافه حقوق ضمن اشاره به بدعهدی امریکا در برجام گفت: برنامه ی سیاسی آمریکا، برنامه ای نیست که با تغییر افراد تغییر کند. هر نفری بیادید برنامه ی قبلی را انجام می دهد. تا امروز هر چه از آمریکا دیدیم بدعهدی در برجام بوده است.

وی در ادامه افزود:ما منتظر سیاست های دولت بعدی آمریکا هستیم تا اعمال خود را در مقابل اعمال آن ها در نظر داشته باشیم.

روحانی

در ادامه این گزارش نیز اظهار نظر برخی دیگر از مقامات تقدیم شما مخاطبان گرامی می گردد. به گزارش کافه حقوق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح چهارشنبه و در جلسه هیأت دولت گفت: عزت و استقلال ایران در این است که مواضع ما فقط از خواست و اراده مردم ایران اثر می‌پذیرد و با تغییرات در دولت‌های خارجی تغییر نمی‌کند، نتیجه انتخابات آمریکا، اثری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

وی افزود: موقعیت آمریکا در جامعه بین‌المللی و افکار عمومی جهان به دلیل سیاست‌های غلط تضعیف شده و شکاف بیشتر با جامعه جهانی و اروپا به این موقعیت، بیشتر ضربه خواهد زد.

رئیس‌ جمهور ادامه داد: نتیجه انتخابات آمریکا، نشان التهابات و عدم ثبات داخلی آمریکا مدت‌ها باقی خواهد ماند و زمان زیادی می‌برد که این اختلافات و مشکلات داخلی حل ‌شود.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اعلام اینکه امروز دیگر آمریکا به هیچ وجه بیش از گذشته توانایی استفاده از ایران‌هراسی و ایجاد اجماع جهانی بر علیه ایران را ندارد، افزود: سیاست ایران در تعامل سازنده با جهان و شکسته شدن تحریم‌های هسته‌ای، روابط اقتصادی ایران با همه کشورها را یک مسیر رو به رشد و برگشت ناپذیر قرار داده است.

روحانی تأکید کرد: هوشمندی ایران در توافق هسته‌ای این بود که برجام را نه به عنوان توافق با یک کشور یا یک دولت بلکه به عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت کرد که با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست.

خبرگزاری فارس: تبریک ظریف به آنتونیو گوترش/تأکید بر مبارزه سازمان ملل با افراطی گری و اجرای کامل برجام

همچنین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز که در بخارست به سر می‌برد، در پاسخ به سؤال خبرنگار رومانیایی درباره نتیجه انتخابات آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ تصریح کرد: ما در امور داخلی دیگر کشور ها دخالت نمی‌کنیم. این انتخاب مردم آمریکاست؛ اما هر کس رئیس جمهور آمریکا باشد باید واقعیات جهان و منطقه ما را به درستی بشناسد و با آن با واقع گرایی مواجه شود.

وی با بیان اینکه ایران و آمریکا روابط سیاسی ندارند؛ گفت: اما آنچه آمریکا به عنوان یک تعهد بین‌المللی چند جانبه در برجام پذیرفته است را باید اجرا کند.

img16164290-custom

عزت الله ضرغامی ،عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در یادداشتی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: از آن عقاب آمریکایی که شما در ذهن دارید جز یک مشت پر چیزی باقی نمانده است!…افتضاحات فکری؛ رفتاری و اخلاقی ترامپ، به ویژه در مورد جامعه زنان هم نتوانست از خشم مردم، در مقابل حاکمیت آمریکایی که در رأی به او آشکار می‌شد جلوگیری کند.
بسیاری از مردم آمریکا، از هر دو حزب علیرغم نفرت از شخصیت ترامپ، به او رأی دادند تا چیز دیگری را ثابت کنند.
آمریکای مدعی نظم نوین جهانی، امروز باید بی‌نظمی و خرابی‌های داخلی‌اش را سروسامان دهد.
واقعاً جز یه مشت پر عقاب از آمریکا چه مانده است؟!

نشست اختصاصی تسنیم با علی مطهری

علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: من معتقدم انتخاب ترامپ بیشتر به نفع کشور ایران است زیرا اولا نگاه خوبی به مسئله سوریه دارد و همچنین تمایل به نزدیکی با روسیه در نگاه وی احساس می‌شود. البته این نکته هم قابل توجه است که وی نگاه خوبی به عربستان ندارد.

وی در ادامه افزود: به نظر من مخالفتش با برجام هم به نفع ایران هسته‌ای است.

نقوی حسینی

نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی: انتخابات آمریکا نشاندهنده اوج مشکلات و معضلات در این کشور است.

وی افزود: انتخابات آمریکا با یک مقدمه و پیش‌زمینه بسیار دردسرساز شروع شد و «آن افشای چهره واقعی آمریکا برای همه ملتها بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مشی مستقل و رفتار ایران به‌خلاف برخی کشورهای منطقه در هیچ مقطع زمانی متاثر از تغییر حاکمیت در دیگر کشورها نبوده است.

sokhangoo

سخنگوی وزارت خارجه: مردم و جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌ها و رویکرد گذشته دولتمردان آمریکا در گذشته تجربیات ناخوشایند و تلخی دارند. آنچه برای ما مهم، قابل اعتنا و ملاک است، عملکرد و سیاست‌های اجرایی دولت آینده آمریکاست.

هاجر چنارانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس: برنامه ی سیاسی آمریکا، برنامه ای نیست که با تغییر افراد تغییر کند. هر نفری بیادید برنامه ی قبلی را انجام می دهد. تا امروز هر چه از آمریکا دیدیم بدعهدی در برجام بوده است. ما منتظر سیاست های دولت بعدی آمریکا هستیم تا اعمال خود را در مقابل اعمال آن ها در نظر داشته باشیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید