ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ ق.ظ
درخواست رئیس منطقه کردستان عراق از رئیس جمهور جدید آمریکا
رئیس منطقه کردستان عراق از رئیس جمهور جدید آمریکا خواست از نیروهای پیشمرگه در مبارزه با تروریسم حمایت کند.

خبرگزاری فارس: درخواست رئیس منطقه کردستان عراق از رئیس جمهور جدید آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مسرور بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق روز چهارشنبه (امروز) از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا خواست از کردستان عراق حمایت کند.

به نوشته وبگاه شبکه تلویزیونی «سومریه» عراق، بارزانی به دنبال پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در صفحه فیسبوک خود از وی خواست، از کردها و نیروهای پیشمرگه حمایت کند.

رئیس منطقه کردستان عراق با بیان اینکه «کردها در مبارزه با تروریسم نقش فعالی دارند»، از ترامپ خواست به حمایت از کردها و نیروهای پیشمرگه کردستان عراق ادامه دهد.

مقامات کردستان عراق در حالی مدعی مبارزه با تروریسم هستند که شماری از مسئولان این منطقه از جمله شهردار اربیل بعد از شنیدن سقوط شهر موصل به دست داعش به جمع جوانان کرد در مرکز اربیل پیوست و به همراه آن‌ها شروع به شادی و رقص، پای کوبی کردند.

ایالات متحده آمریکا بعد از ظهور داعش در سوریه و عراق، از کردهای این دو کشور در آنچه آن را مبارزه با تروریسم می‌داند، حمایت می‌کند و تجهیزات نظامی در اختیار آن‌ها می‌گذارد.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز بعد از یک رقابت سخت با «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات خود، چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور شد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید