ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ | ۲۱:۳۰ ب.ظ
مشعل خطاب به ترامپ: با نادیده گرفتن فلسطین، منطقه رنگ ثبات نمی‌بیند
رئیس دفتر سیاسی حماس، قدس را در صدر آرمان فلسطین توصیف کرد و در ادامه خطاب به رئیس جمهور جدید آمریکا گفت مواضع جانبدارانه به نفع رژیم صهیونیستی، منطقه را بی‌ثبات‌تر خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: مشعل خطاب به ترامپ: با نادیده گرفتن فلسطین، منطقه رنگ ثبات نمی‌بیند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس، قدس را در صدر آرمان فلسطین اعلام و تصریح کرد برای قدس و حمایت از مسجدالاقصی تلاش می‌شود و مسئولیت مقاومت، آزادسازی قدس و تمام خاک فلسطین است.

بر اساس گزارش وبگاه «الجزیره»، رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنان خود که به صورت ویدئو کنفرانس در یازدهمین دوره انجمن جهانی جوانان قدس در استانبول پخش می‌شد، به سه نکته  اشاره کرد و گفت: نکته اول اینکه قدس کلید صلح و جنگ است؛ ما و صهیونیست‌ها در یک نبرد برای قدس به عنوان یک «نماد» هستیم، تلاش‌های صهیونیست‌ها برای تغییر هویت قدس به جایی نخواهد رسید.

نکته دوم: خطر یهودی کردن قدس و تقسیم آن به دلیل درگیری‌های کنونی در منطقه و برخی بی‌توجهی‌ها بیشتر شده است. ای صهیونیست‌ها! شما با آتش بازی می‌کنید. انتفاضه قدس، امید را به امت بازگرداند و دهها نفر از جوانان امت به نیابت از همه در این انتفاضه به پا خواستند تا از قدس دفاع کنند. تمامی سازمان‌ها و سران عرب را به بر عهده گرفتن مسئولیتشان در قبال قدس دعوت می‌کنیم.

نکته سوم: خطاب به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌گویم: اگر گمان می کنید که می‌توانید فلسطین را نادیده بگیرید و به اسرائیل چراغ سبز بدهید، هیچ صلحی و ثباتی در منطقه نخواهد بود. اسرائیل باری برای شما و جهان خواهد بود. کلید صلح ، انصاف داشتن در قبال ملت فلسطین است، ملت ما قادر بر تصحیح مسیر تاریخ و توقف توطئه‌هاست.

نکته چهارم: هدف حمایت از مسجدالاقصی باید هدف همه ما باشد. حمایت از قدس و نجات قدس جز با جهاد و انتفاضه‌های پشت سر هم محقق نخواهد شد.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید