ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ ب.ظ
ضرورت اصلاح شرایط سنی استخدام با هدف برقراری عدالت‌اجتماعی و‌شغلی
نمایندگان مردم در خانه‌ملت معتقدند بخش عمده‌ای از فارغ‌التحصیلان بیکار خارج از محدوده سنی تعیین شده برای استخدام هستند.

ضرورت اصلاح شرایط سنی استخدام با هدف برقراری عدالت‌اجتماعی و‌شغلی

خبرگزاری خانه‌ملت– گروه اجتماعی؛ استخدام در سازمان‌های دولتی یکی از شرایط ایده‌ال بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است، افرادی که سال‌ها به تحصیل و دانش اندوزی پرداخته‌اند تا شاید در یکی از سازمان‌های دولتی استخدام شوند اما در سال‌های اخیر طیف گسترده‌ای از جمعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل نداشتن شرط سنی امکان شرکت در آزمون‌های استخدامی را ندارند.

بخشی عمده‌ای از بیکاران متولدان دهه ۶۰ هستند که سن استخدام و شرط سنی برای شرکت در آزمون‌های استخدامی را از دست داده‌اند،  این همان چیزی است که زهرا سعیدی مبارکه نماینده مجلس دهم شورای اسلامی به آن اشاره کرده و جهانبخش محبی‌نیا عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس نیز ضمن تاکید بر آن گفته است: بخشی عمده‌ای از بیکاران فارغ‌التحصیل کشور از محدودیت شرط سنی برای استخدام در سازمان‌های دولتی رنج می‌برند.

زهرا سعیدی معتقد است: با توجه به اینکه بسیاری از افراد مشمول استخدام فاقد شرایط سنی هستند، طرحی در این زمینه باید در مجلس تهیه و ارائه شود.

سعیدی تاکید دارد که سن استخدام در سازمان‌های دولتی باید به ۳۵ سال افزایش پیدا کند، همانگونه که علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران نیز با تاکید بر بازنگری در شرایط‌ استخدام، گفته است، اصلاح شرایط‌استخدام در سازمان‌های‌دولتی در شرایطی که ناخواسته برخی جوانان سن قانونی برای انتخاب یک گزینه‌شغلی را از دست داده‌اند ضروری است.

سعیدی: ضرورت افزایش سن استخدام در سازمان‌های دولتی به ۳۵ سال/ تدوین طرحی در مجلس برای اصلاح قانون

زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص شرایط استخدام در سازمان‌های دولتی کشور با تاکید بر اینکه باید فرصت اشتغال را به جوانان صاحب مهارت داد و مانع سن، را از سر راهشان برداشت،گفت: پیش از این استخدام جامعه ایثارگران برای هیات علمی دانشگاه شرایط سنی قائل نبودند اما در پیشنهاد جدید لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور شرایط علمی، اخلاقی و سنی مطرح بود اما با توجه به اینکه بسیاری از افراد مشمول استخدام فاقد شرایط سنی بودند، پیشنهاد مذکور در صحن علنی مورد نظر موافق نمایندگان واقع نشد.

زهرا سعیدی

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه درصد بالایی از بیکاران مشمول شرایط استخدام در سازمان‌های دولتی کشور را افراد بالای ۳۰ سال تشکیل می دهند که بر این اساس باید در این زمینه اصلاحاتی صورت گیرد، در این خصوص در مجلس به دنبال تدوین طرحی هستیم که شرایط سن استخدام در سازمان‌های دولتی از حدکثر ۳۰ سال به حداکثر ۳۵ سال افزایش یابد.

وی افزود: در سایر حوزه‌های دیگر غیر از هیات علمی دانشگاه‌ها و جامعه ایثارگران، شرایط سنی برای افراد جهت استخدام در سازمان‌های دولتی به یک مانع تبدیل شده، در حالیکه بر اساس شرایط فعلی جامعه و تعداد بیکاران متولدین دهه ۶۰، سن استخدام و شرط سنی برای شرکت در آزمون‌های استخدامی باید اصلاح شود.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بررسی شرایط سنی جهت شرکت در آزمون‌های استخدامی سازمان‌های دولتی باید آسیب‌شناسی و بررسی شود، پس از آن طرحی در این زمینه را تدوین به هیات رئیسه تقدیم خواهیم کرد.

رحیمی: شرط‌سنی برای برقراری عدالت‌اجتماعی و‌شغلی باید اصلاح شود

علیرضا رحیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص شرایط استخدام در سازمان‌های دولتی کشور، گفت: فضای اجتماعی کشور با نرخ بالای بیکاری و بالا رفتن سن ازدواج جوانان در شرایط هشدار برای خانواده‌ها و جوانان قرار دارد متاسفانه در چنین شرایطی بخش قابل توجهی از بیکاران جامعه از مظلومیت مضاعف رنج می برند.

علیرضا رحیمی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این جوانان نه تنها شغل ندارند بلکه شرط سنی جهت شرکت در آزمون‌های استخدامی یا استخدام در سازمان‌های دولتی را از دست داده‌اند، بنابراین قوانین و مقررات باید به گونه‌ای اصلاح شود که تبعیض‌های پیش آمده را برطرف کند.

وی افزود: اصلاح شرایط استخدام در سازمان‌های دولتی کشور در شرایطی که ناخواسته برخی از جوانان سن قانونی برای استخدام و انتخاب یک گزینه شغلی از دست داده است، بایددر دستور کار قرار گیرد.

رحیمی با بیان اینکه اصلاح قانون استخدام جهت عدالت اجتماعی و عدالت شغلی باید انجام گیرد، گفت: جهت جبران زمان از دست رفته این جوانان برای کاریابی اگر طرح یا لایحه‌ای در این خصوص تدوین شود به شدت از آن استقبال خواهیم کرد.

عضو مجمع نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سن استخدامی دارای منطق کارفرمایی است که با توجه به منطق کارفرمایی باید با ظرافت بسیار نسبت به تغییر سن اشتغال اقدام کرد، منتهی منطق عدالت نیز باید مورد توجه قرار گیرد، از این رو باتوجه به ترکیبی از منطق کارفرمایی و منطق عدالت، نرخی برای اصلاح سن اشتغال باید در نظر گرفته شود.

محبی‌نیا: بخش عمده‌ فارغ‌التحصیلان بیکار خارج از محدوده سنی تعیین شده هستند

جهانبخش محبی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص شرایط استخدام در سازمان‌های دولتی کشور، گفت: قانون‌گذار برای اجرای عدالت و احقاق حقوق نسلی که به دلیل فضای اجتماعی و دفاعی کشور شرط سنی برای حضور در آزمون‌هاس استخدامی و ورود به سازمان‌های دولتی و عمومی را از دست داده‌اند یا سن شان از این قانون در حال عبور است، باید نسبت به اصلاح آن اقدام کند.

جهانبخش محبی نیا

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این نسل از جوانان فارغ التحصیل نباید از اعطای امتیازات اجتماعی و اقتصادی محروم شوند یا در مورد آنها به دلایل مذکور ستم شود.

وی با یادآوری اینکه اصلاح شرط سنی برای استخدام در سازمان‌های دولتی می‌تواند در لایحه برنامه ششم توسعه مورد نظر قرار گیرد، افزود: در صورتی که این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق برنامه ششم مطرح نشود در قالب یک طرح خاص می‌توان به مسئله پرداخت و تا میزان مقدور فشارهای اجتناب ناپذیر را کم کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بخشی عمده‌ای از جامعه بیکاران فارغ‌التحصیل کشور شامل همین گروه هستند بدین معنی که شرط سنی برای استخدام آنها در سازمان‌های دولتی محدودیت ایجاد کرده بنابراین رفع این محدودیت باید در دستور قرار گیرد./


  1. علی   ۱۳۹۶/۰۲/۰۲  

    شما هم که فقط حرف بزنین

آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید