ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰ ب.ظ
بازداشت ۳ کارمند سازمان اموال تملیکی به دلیل تخلف مالی
سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: طی ۲ هفته گذشته ۳ نفر از کارمندان اموال توقیفی در زیرمجموعه سازمان اموال تملیکی در یزد به دلیل تخلفات مالی دستگیر شدند و با توجه به ادامه دار بودن رسیدگی به این پرونده احتمال تحت تعقیب قرار گرفتن افراد دیگری نیز وجود دارد.

محسنی اژه‌ای

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری هفتگی خود با اشاره به یکی از پرونده‌های اقتصادی اظهار داشت: در پرونده موسوم به ریخته‌گران تاکنون برای ۴۱ نفر کیفرخواست صادر شده ولی هنوز وقت رسیدگی برای این پرونده اعلام نشده است.

وی با اشاره به دستگیری ۳ کارمند جمع‌آوری اموال توقیفی نیز گفت: طی ۲ هفته گذشته ۳ نفر از کارمندان اموال توقیفی در زیرمجموعه سازمان اموال تملیکی در یزد به‌دلیل تخلفات مالی دستگیر شدند و با توجه به ادامه دار بودن رسیدگی به این پرونده احتمال تحت تعقیب قرار گرفتن افراد دیگری نیز وجود دارد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: همچنین طی مدت مذکور یک قاضی نیز به ۵ سال حبس، جزای نقدی و انفصال از مسئولیت‌های دولتی و ۲۰ ضربه شلاق محکوم شد.

اژه‌ای افزود: همچنین یک کارمند تأمین اجتماعی نیز به یک سال حبس، یک سال انفصال از خدمات دولتی، شلاق و جزای نقدی محکوم شده‌اند.

وی اضافه کرد: در مدت زمان ۲ هفته گذشته ۳ وکیل نیز بازداشت شدند و یک قاضی و یک تن از کارکنان محیط زیست استان تهران تحت تعقیب قرار گرفتند.

به گفته محسنی‌اژه‌ای از ابتدای آبان‌ماه تا امروز نزدیک به ۱۰٫۵ تن انواع مواد مخدر در سراسر کشور کشف شده که ۷۰ کیلوگرم آن شامل هروئین و شیشه بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه با اشاره به استقبال گسترده مردم از سیستم تلفن گویا  و وبسایت قوه قضاییه برای مشاوره گرفتن در خصوص موضوعات حقوقی گفت: طی یک ماه گذشته نزدیک به ۶۸ هزار تماس تلفنی با تلفن‌های گویای قوه قضاییه انجام شده که ۵۷ هزار مورد آن مشاوره حقوقی بوده و ۷هزار مورد آن مربوط به موضوعات مهریه بوده است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت ۹۷ هزار از وبسایت قوه قضاییه در حوزه مشاوره بازدید کردند که ۴۱ هزار مورد از سوالات مطرح شده در خصوص مهریه بوده است.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد که موضوع مهریه از نظر مردم موضوع قابل توجهی است که سوالات متعددی است از جنبه‌های حقوقی آن مطرح می‌شود.

* جزئیات جدیدی از پرونده پزشک تبریزی

سخنگوی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع دستگیری پزشک تبریزی در پرونده قتل ۲ تن از بستگانش گفت: براساس تحقیقات انجام شده علی‌رغم ادعای اولیه این پزشک مشخص شد که غذای مسمومی که باعث مرگ ۲ تن از بستگان وی شده، به هیچ وجه غذای نذری نبوده و و متهم نیز پس از مواجهه با اسناد، فیلم‌ها و مدارک موجود اعتراف کرد که این قضا را شخصا از رستورانی تهیه کرده است.

وی با انتقاد از برخی از افرادی که عامدانه یا برحسب غفلت سعی می‌کنند تا موضوعات منفی را به جریان‌های ارزشی متصل کنند در خصوص دستگیری این پزشک نیز گفت: در حال حاضر این پزشک به اتهام قتل در بازداشت است و چند موضوع مهم و شک‌برانگیز از جمله موضوعاتی است که باعث شده تا این فرد در بازداشت بماند، به عنوان مثال یکی از موضوعات شک برانگیز آن بود که این پزشک به واسطه انتشار عکسی از نسخه نوشته شده توسط این فرد به عنوان پزشک خَیر معرفی شد که در این نسخه خطاب به داروخانه عنوان شده بود که فرد حامل نسخه قادر به پرداخت هزینه‌های دارو نیست و این فرد خودش هزینه‌های وی را متقبل می‌شود. این در حالی بود که پیگیری‌های انجام شده نشان داد هیچ بیماری از این پزشک چنین نسخه‌ای نگرفته و هیچ داروخانه‌ای نیز چنین نسخه‌ای را دریافت نکرده است.

اژه‌ای اضافه کرد: تحقیقات بعدی نشان داد که عکس این نسخه توسط یکی از بستگان این پزشک منتشر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه تاکنون گزارشی از جنون این پزشک تبریزی در دست نیست، افزود:‌در کالبدشکافی‌های انجام شده مشخص شد که دو مقتول این پرونده با سمی که در باقی‌مانده غذای آنها کشف شد، فوت کرده‌اند و بررسی‌های تکمیلی درباره این پرونده همچنان در جریان است.

* ارسال پرونده موسوم به شهرداری تبریز به دادگاه

وی در ادامه با اشاره به پرونده شهرداری تبریز از تعیین وقت این پرونده و ارسال آن به دادگاه خبر داد و افزود: در این پرونده ۴ نفر از اعضای شورای شهر تبریز، ۱۵ نفر از کارکنان شهرداری این شهر و تعدادی افراد متفرقه تحت تعقیب قرار گرفتند و رسیدگی به این پرونده ادامه دارد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید