ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ ق.ظ
گزارشی از ادامه نارآمی ها در شهرهای مختلف آمریکا:
اعتراض به نتایج انتخابات؛ سر دادن شعار«ترامپ رئیس جمهور ما نیست»
در حالی که روسای کشورهای مختلف در حال مکالمه با دونالد ترامپ و تبریک گفتن به او هستند، اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور وارد دومین هفته گردید.

گروه بین الملل کافه حقوق: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ ۸ نوامبر (۱۸ ابان ماه) در سراسر ایالات متحده برگزار گردید. حتی از قبل از شروع انتخابات نیز قابل مشاهده بود که انتخابات در این دوره بسیار پر حاشیه خواهد بود. ظهور پدیده ای به نام ترامپ در عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، معادلات را به نحو دیگری تغییر داد.

پس از مشخص شدن نتایج انتخابات و اعلام خبری پیروزی دونالد ترامپ، بهت و ناراحتی، طیف های گسترده ای از مردم آمریکا را فرا گرفت. مردمی که در انتخاب میان بد و بدتر، برای نه گفتن به ترامپ به اجبار نامزد حزب دموکرات را برگزیده بودند، اینکه با پروزی ترامپ تمام تلاشهای خود را تباه شده می دیدند. این شد که تجمعات متعددی در ایالات مختلف آمریکا در اعتراض به پروزی ترامپ در خیابان ها به راه افتاد.

protest in america

در حالی که روسای کشورهای مختلف در حال مکالمه با دونالد ترامپ و تبریک گفتن به او هستند، اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور وارد دومین هفته گردید.

به دنبال اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شهرهای مختلف این کشور صحنه تظاهرات ضد دونالد ترامپ شده است و این تظاهرات علی رغم تاکید هیلاری کلینتون بر لزوم پذیرش انتخابات همچنان ادامه دارد.

 گفته می‌شود که در میامی، آتلانتا، نیویورک، سان فرانسیسکو، پرتلند، اورگان، شیکاگو، واشنگتن، کلمبوس، فیلادلفیا و برخی دیگر از شهرهای آمریکا تظاهرات علیه نتیجه انتخابات برگزار شده است.

معترضان با سر دادن شعارهایی ضد رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، اظهارات جنجالی دونالد ترامپ علیه مهاجران، مسلمانان و زنان در طول مبارزات انتخاباتی را محکوم کردند.

در برخی شهرها گزارش شده که نیروهای امنیتی برای مقابله با معترضان، از گاز اشک آور استفاده کردند. برخی رسانه‌ها هم از بازداشت تعدادی از معترضان خبر داده‌اند.

همچنین وبگاه آمریکایی «اند آو امریکن دریمز» از برپایی بزرگترین اعتراض‌های خیابانی آمریکا در روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری در بیست ژانویه در واشنگتن دی سی پایتخت این کشور خبر داد.

بر این اساس، اینک فعالان و هوادران چپ‌های افراطی در آمریکا خواهان حضور هزاران نفر از اهالی این کشور در واشنگتن دی سی به قصد برهم زدن این مراسم شده‌اند.

این وبگاه از اعلام آمادگی ۲۵ هزار آمریکایی عصبانی از نتیجه انتخابات در روز شنبه هفته جاری تنها از شهر نیویورک خبر داد و نوشت: چپ‌های افراطی هنوز دو ماه زمان برای سازماندهی نیروهای خود دارند تا این تظاهرات مبدل به پر هرج و مرج ترین مراسم تحلیف ریاست جمهوری تاریخ آمریکا شود.

در یکی از صفحات فیسبوک برای عضو گیری جهت برگزاری این مراسم تاکنون ۷۸۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند و ۲۶۰۰۰ هزار نفر دیگر نیز آمادگی خود را برای شرکت در این گردهم آیی اعلام کرده‌اند.

در شبکه‌های مجازی فیسبوک و توئیتر نیز هشتگ‌هایی با عنوان « DisruptJ20» ساخته شده و فعالان در آن‌جا پیام‌هایی با مضامین مسدود کردن مسیرهای عبور، بستن مسیر اتوبوس‌ها و اختلال‌های خیابانی پست کرده‌اند.

این وبگاه در خاتمه نوشت: اینک چپ‌های افراطی با توجه به صدمین سالگرد انقلاب روسیه در سال ۲۰۱۷ از واژه «انقلاب» و تمایل به وقوع آن در آمریکا استفاده می‌کنند.

پلیس آمریکا نیز در برخورد با این اعتراضات، آن را «شورش» نامیده و در مواردی نیز به درگیری و ضد و خورد با مردم پرداخت.

به نوشته دیلی میل، در ایندیاناپلیس جمعیت شعار «پلیس تو را می‌کشیم» سر دادند در حالیکه گروهی دیگر از معترضین به سوی پلیس سنگ پرتاب می‌کردند.

 در پورتلند نیز نیروهای پلیس در چهارمین شب درگیری با مردم به زد و خورد پرداخته و به سوی آن‌ها نارنجک‌های صوتی پرتاب کردند. در این شهر ۱۹ نفر در نیمه شب راهی زندان شدند.

بدون شک ادامه این وضعیت تا مراسم تحلیف ریاست جمهوری، موقعیت را بحرانی تر خواهد ساخت. در این میان تصمیم گیرنده نهایی دونالد ترامپ خواهد بود که چند هفته دیگر قدرت را به دست خواهد گرفت. باید منتظر ماند و دید که چگونه با این اعتراض برخورد خواهد کرد.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید