ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۰۰ ق.ظ
ییلدیریم:عقب‌نشینی دولت ترکیه از اصلاحیه سوءاستفاده جنسی
نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که دولت این کشور از اصلاحیه جنجال‌برانگیز حزب حاکم در ارتباط با سوءاستفاده جنسی عقب‌نشینی خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه حریت، بن‌علی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه به دنبال گسترش اعتراضات مردمی به اصلاحیه دولت این کشور که امکان فرار متجاوزین به عنف از زندان را از طریق ازدواج با قربانیان خود فراهم می‌ساخت عقب‌نشینی کرد.

بر اساس این اصلاحیه، عاملان سو استفاده جنسی از دختران کم سن و سال در صورت عدم استفاده از زور و تهدید یا هر عامل بدون رضایت اگر با قربانیان خود ازدواج کنند، می‌توانند از زندان آزاد شوند. تاکنون ۷۳۰ هزار نفر در اعتراض به طرح معافیت متجاوزان جنسی به دختربچه‌ها یک تومار اینترنتی را امضا کرده‌اند.

تعداد زیادی از متجاوزان به عنف و متجاوزین جنسی در ترکیه برای جلوگیری از رفتن به زندان ازدواج با قربانیان را وسیله قرار می‌دهند.

رئیس کمیته تجدیدنظر دیوان عالی کشور ترکیه  گفته بود در بسیاری از مواردی که به ازدواج منجر شده تجاوز به تولد کودکان ناخواسته انجامیده است.

مقامات دادگاه عالی این کشور پیشتر نسبت به افزایش مواردی اینچنین  هشدار دادند و لزوم تغییر در قوانین قضایی این کشور را خاطرنشان کردند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید