ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰ ب.ظ
اتریش از نژاد پرستی حمایت می‌کند
وزیر امور اروپای ترکیه ضمن انتقاد از مواضع ضد ترک اتریش، صدر اعظم این کشور را متهم به حمایت از نژاد پرستی و اسلام هراسی کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از روزنامه اتریشی “کوریر”، “عمر سلیک”، وزیر امور اروپای ترکیه صدر اعظم اتریش را متهم به لفاظی های ضد ترکی و اسلام هراسی کرد.

 

وی این انتقاد را به “کریستیان کرن”، صدر اعظم اتریش وارد کرد که با اظهارات خود علیه ترکیه از احساسات راست افراطی و نژاد پرستانه حمایت می کند.

 

وی در پیام توئیتری نوشت: صدر اعظم اتریش می گوید صعود نیروهای راست افراطی در کشورهای مهم اتحادیه اروپا یک مسئله بزرگ است. اما آنچه صدر اعظم اتریش و وزیر امور خارجه وی درباره ترکیه می گویند بدتر از اظهارات سیاستمداران راست افراطی است.

 

سلیک همچنین تاکید کرد: کسی که خود اظهارات راستگرایانه را ایراد می کند تا وزنه تعادلی در برابر احزاب راست افراطی ایجاد کند در انتخابات شکست خواهد خورد. و هر کسی در اروپا که اظهارات مشابهی را درباره ترکیه ایراد می کند تا با احزاب راست افراطی رقابت کند، یا در انتخابات شکست می خورد و یا ضعیف تر می شود.

 

این وزیر ترک تاکید کرد: کسانی که سیاست های ضد ترک و اسلام هراسانه را در پیش می گیرند تا در برابر راست افراطی بایستند تنها راست افراطی و نژاد پرستی را تقویت می کنند.

 

مناسبات بین ترکیه و اتریش به دلیل درخواست وین برای توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا با توجه به موج سرکوبگری های آنکارا علیه مخالفان بعد از کودتای نافرجام ۱۵ جولای متشنج شده است.

منبع: تسنیم


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید