ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ | ۰۴:۰۰ ق.ظ
شدت گرفتن جنایت علیه مسلمانان با پیروزی ترامپ
گزارش‌ها حاکی از تشدید وقوع جنایات مرتبط با نفرت‌های مذهبی و نژادی بعد از پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکاست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در خبری از افزایش جنایات مرتبط با نفرت های مذهبی به ویژه علیه مسلمانان بعد از پیروزی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا خبر داد و نوشت که شدت وقوع این جرایم با پیروزی ترامپ به شدت دوران بعد از وقوع حملات  تروریستی ۱۱ سپتامبر در آمریکا رسیده است.

کشور آمریکا بعد از پیروزی ترامپ شاهد وقوع بیش از ۷۰۰ مورد جنایت های نفرت انگیز بوده است.

ایندیپندنت در ادامه خبر خود با استناد به داده های اف بی آی و اشاره به وقوع ۲۵۷ مورد جنایات ضد اسلامی در سال ۲۰۱۵ در مقایسه با ۲۹۶مورد از این جنایات در سال ۲۰۰۱ میلادی، به نقل از «مارک پوتاک» از کارشناسان افراط گرایی جهانی و تروریسم در «مرکز حقوقی فقر جنوبی» (Southern Poverty Law Center)، نوشت: ما شاهدیم که چطور سخنان چهره های عمومی مانند دونالد ترامپ به خشونت تبدیل می شود.

مرکز حقوقی فقر جنوبی که به ردگیری و جمع آوری گزارش های مرتبط با جرایم نفرت انگیز می پردازد، گزارش داده است که ۶۵ درصد از۷۰۱ مورد جنایت نفرت انگیز اخیر در آمریکا، ۳ روز بعد از پیروزی ترامپ رخ داده اند و در این بین، تقریبا ۴۰ درصد از تمام این جرایم، در محیط های آموزشی از جمله مدارس گزارش شده اند.

گزارش ها نشان می دهند ۲۰۶ مورد از این جرایم علیه مهاجران، ۱۵۱ مورد علیه سیاه پوستان، ۵۱ مورد علیه مسلمانان و۳۶ مورد علیه زنان بوده اند.

ترامپ اخیرا با انتشار ویدئویی در یوتیوب بار دیگر موضع خود مبنی بر بیرون کردن مسلمانان از آمریکا را تکرار کرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید