ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ | ۰۱:۳۰ ق.ظ
بازداشت ۱۸ بحرینی در طول یک هفته
مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد: در هفته گذشته ۱۸ مورد بازداشت خودسرانه را ثبت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مرکز حقوق بشر بحرین در بیانیه ای اعلام کرد: طی هفته گذشته حدود ۱۸ شهروند بحرینی از جمله چهار کودک، در بازداشت خودسرانه مزدوران رژیم آل خلیفه به سر می‌برند و تاکنون نیز آزاد نشده‌اند.

به گزارش العالم، این مرکز در صفحه  توییتر خود تصریح کرد:  دادگاه بحرین همچنین دو شهروند را به تحمل چهار سال حبس محکوم کرد.

به گفته مرکز حقوق بشر بحرین، مقامات بحرینی همچنان از طریق اتهام زنی و بازجویی ها به سرکوب و شکنجه مدافعان حقوق بشری ادامه می دهند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

مردم بحرین از همان سال با برگزاری اعتراضات خیابانی، خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی شدند. در ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها تن شهید و هزاران نفر زخمی یا زندانی شده‌اند.

گروه‌های حقوق بشر داخل و خارج بحرین بارها اقدام رژیم آل خلیفه در سرکوب مخالفان را محکوم کرده و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.

دستگاه قضایی رژیم آل خلیفه همچنان حقوق شهروندان بحرینی را نقض می‌کند و با گذشت پنج سال از زمان آغاز اعتراضات مردم بحرین، رژیم حاکم در این کشور همچنان به سرکوب، بازداشت و شکنجه معترضان ادامه می‌دهد.

نهادهای حامی حقوق بشر تاکنون بیش از ۱۵۰ بیانیه و گزارش در محکومیت اقدامات سرکوبگرانه آل‌خلیفه صادر کرده‌اند اما این رژیم هیچ توجهی به انتقادها نکرده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید