ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ
سکوت سازمان ملل در بحران کشمیر پذیرفتنی نیست
رهبر حزب «تحریک انصاف» پاکستان در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که سکوت این سازمان در بحران کشمیر پذیرفتنی نیست و باید شورای امنیت نشست اضطراری برگزار کند.

به‌گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، «عمران خان» رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان در نامه‌ای به «بان کی مون» با تاکید بر فصل هفتم قوانین شورای امنیت سازمان ملل خواستار تشکیل نشست اضطراری این شورا در خصوص بحران کشمیر شد.

وی در این نامه تاکید کرد که  ارتش هند علیه مردم کشمیر ظلم می‌کند و در اقدامات ناسنجیده‌ای به مرزهای پاکستان هم تعدی کرده است بنابراین با توجه به مدارک مستند سکوت سازمان ملل پذیرفتنی نیست.

عمران خان تصریح کرد: آتش افروزی هند علیه پاکستان، برای منطقه خطرناک است به همین دلیل بایستی تحت قوانین شورای امنیت، تصمیمی جدی برای این مشکل گرفته شود.

رهبر حزب تحریک انصاف تاکید کرد که بایستی نمایندگان سازمان ملل به کشمیر اعزام شوند و ضمن بررسی دقیق وضعیت مردم این منطقه، شورای امنیت این سازمان نیز نشست اضطراری درباره این مسئله برگزار کند.

بر اساس گزارش‌ها، ارتش هند در دو دهه بیش از ۵۰ هزار نفر از مردم کشمیر را کشته است.

پاکستان با حمایت بیش از ۷۰ کشور دوست خود در روزهای اخیر توانست لایحه‌ای علیه هند در مجمع عمومی سازمان ملل درباره بحران کشمیر تصویب کند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید