ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۳۰ ق.ظ
پکن: قطعنامه جدید شورای امنیت علیه کره‌شمالی،‌ تجارت عادی را شامل نمی‌شود
وزارت خارجه چین در واکنش به قطعنامه جدید شورای امنیت برای تحریم بیشتر کره شمالی گفت: پکن همواره به قطعنامه‌های شورای امنیت پایبند بوده و هست اما تحریم‌های جدید علیه کره شمالی شامل تجارت عادی با این کشور نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: پکن: قطعنامه جدید شورای امنیت علیه کره‌شمالی،‌ تجارت عادی را شامل نمی‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه چین روز پنج شنبه (امروز) اعلام کرد تحریم‌های جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی تاثیر بر روابط تجاری عادی نخواهند گذاشت.

به نوشته خبرگزاری رویترز، قطعنامه شورای امنیت که شب گذشته علیه کره شمالی تصویب شد و تحریم‌های بیشتر علیه این کشور را خواستار شده است، قصد دارد درآمد حاصل از صادرات کره شمالی را به میزان یک چهارم کاهش دهد.

۱۵ عضو شورای امنیت که نامشان فاش نشد قطعنامه‌ای ضد کره شمالی تصویب کردند که جلوی بزرگترین صادرات این کشور یعنی زغال سنگ را بگیرد.

چین تنها کشوری است که زغال سنگ کره شمالی را خریداری می‌کند و اصلی‌ترین حامی اقتصادی و دیپلماتیک کره شمالی است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت  پکن همواره قطعنامه‌های کره شمالی را مسئولانه اجرا کرده است و درباره قطعنامه جدید هم به همین منوال عمل خواهد کرد.

وی در ادامه اشاره کرد این قطعنامه بر این مساله تاکید دارد که نباید تحریم‌ها بر تجارت عادی تاثیر گذار باشد. سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار بازگشت به گفت‌وگوهای کره شمالی و همکاری همه طرفین برای جلوگیری از بدتر کردن اوضاع شد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید