ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰ ب.ظ
جزییات پرونده محمود صادقی/ آخرین وضعیت بازداشتی های برخورد دو قطار/ دستگیری دو نفر از مدیران تعاونی اعتبار فرشتگان
از مهمترین رویدادهای قضایی طی هفته گذشته می‌توان به دستگیری دو نفر از مدیران تعاونی اعتبار فرشتگان، بازداشت لوکوموتیوران قطار سمنان –مشهد ، آزادی محمود صادقی با قرار کفالت، تشکیل پرونده قضایی برای سقوط یک فروند بالگرد در دریای خزر و اقدام عجیب زمین خواران برای فروش قبرستان و غسالخانه در بومهن و …. اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حقوق قضا طی هفته‌ گذشته با اخبار تازه و داغی همراه بود، از مهمترین رویدادهای قضایی طی هفته گذشته می‌توان به دستگیری دو نفر از مدیران تعاونی اعتبار فرشتگان، بازداشت لوکوموتیوران قطار سمنان –مشهد ، تشکیل پرونده قضایی برای سقوط یک فروند بالگرد در دریای خزر و اقدام عجیب زمین خواران برای فروش قبرستان و غسالخانه در بومهن و …. اشاره کرد.

انجام تحقیقات از محمود صادقی در دادسرا/ این نماینده مجلس با صدور قرار کفالت آزاد شد

محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه(۹٫۹٫۹۵) در وقت اداری جهت انجام تحقیقات، در دادسرا حضور یافت.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه(۹٫۹٫۹۵) در وقت اداری جهت انجام تحقیقات، در دادسرا حضور یافت.

نامبرده پس از حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه و انجام تحقیقات در مورد اتهامات مطروحه توسط بازپرس پرونده و با صدور قرار تامین کفالت و با معرفی کفیل آزاد شد.

برای مشاهده مشروح خبر اینجا کلیک کنید

دستگیری دو نفر از مدیران تعاونی اعتباری فرشتگان

جعفری دولت آبادی در تشریح آخرین وضعیت پرونده تعاونی اعتباری فرشتگان گفت: با تشکیل پرونده در دادسرای پولی-بانکی دو نفر از مدیران این تعاونی اعتبار دستگیر و بازداشت شده‌اند.

دادستان تهران در خصوص وضعیت تعاونی‌های اعتبار غیرمجاز توضیحاتی داد و با ذکر مصادیقی از پرونده‌های مطروحه از جمله تعاونی‌های اعتبار فرشتگان و ثامن‌الحجج، خواستار تشدید نظارت‌ها از سوی بانک مرکزی شد.

وی هم‌چنین جلوگیری از فعالیت چنین موسساتی به ویژه در شهرستان‌های استان را ضروری خواند و همکاری دادستان‌ها را زمینه‌ساز موفقیت در این امر دانست.

برای مشاهده مشروح خبر اینجا کلیک کنید

لوکوموتیوران قطار سمنان –مشهد بازداشت شد

دادستان سمنان گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده‌ برخورد دو قطار ، لوکوموتیوران قطار سمنان- مشهد بازداشت شد.

قاضی آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از بازداشت نفر چهارم در پرونده برخورد دو قطار خبر داد و گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده برخورد دو قطار و انجام تحقیقات تکمیلی بامداد امروز با اعطای نیابت قضایی به دادستان شاهرود، نفر چهارم از عوامل این حادثه بازداشت شد.

۹ نفر از جانباختگان دو قطار مسافربری از طریق چهره قابل شناسایی هستند

قادی پاشا گفت: ۹ نفر از جانباختگان دو قطار مسافربری از چهره قابل شناسایی هستند و ۲۷ جسد به علت شدت آسیب ها قابل شناسایی از طریق چهره نیستند و از تمامی ۳۶ پیکر نمونه DNA اخذ شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با آخرین وضعیت احراز هویت جانباختگان حادثه برخورد دو قطار مسافربری در منطقه هفت خوان سمنان اظهارکرد: ۹ نفر از جانباختگان دو قطار مسافربری از طریق چهره قابل شناسایی هستند و ۲۷ جسد به علت شدت آسیب‌ها قابل شناسایی از طریق چهره نیستند ولی از تمامی ۳۶ پیکر نمونه DNA اخذ شده است که پس از اخذ نمونه از خانواده متوفی و تطبیق آن احراز هویت صورت می‌گیرد.

وی افزود: نمونه‌های DNA از اجساد قربانیان اخذ و کار استخراج نیز به صورت شیفت کشیک آغاز شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در رابطه با شناسایی پیکر شهدای عملیات تروریستی جنوب بغداد نیز گفت: باید نمونه گیری از خانواده‌های قربانیان در مراکز پزشکی قانونی استان خوزستان یا تهران انجام شود که پس از تطبیق با نمونه‌های اجساد، احراز هویت صورت می‌گیرد .

قادی پاشا از بستگان درجه اول قربانیان خواست برای اخذ نمونه DNA به ادارات پزشکی قانونی خوزستان و یا تهران هر چه سریع تر مراجعه کنند.

تشکیل پرونده قضایی برای سقوط یک فروند بالگرد در دریای خزر

حجت الاسلام جعفری با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای سقوط یک فروند بالگرد در دریای خزر، گفت: این پرونده به صورت فوق العاده و خارج از نوبت در حال رسیدگی است.

حجت الاسلام اسدالله جعفری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اظهارکرد: پرونده سقوط یک فروند بالگرد در سکوی نفتی امیرکبیر به صورت فوق العاده و خارج از نوبت در حال رسیدگی است.

وی گفت: اوایل بامداد امروز خبری مبنی بر سقوط یک فروند بالگرد در سکوی نفتی امیر کبیر دریای خزر در محدوده شهرستان بهشهر گزارش و اعلام شد که در ساعات ۴ و ۲۰ دقیقه صبح امروز در هنگام بازگشت و انتقال یک نفر مصدوم از سکو به مرکز درمانی به صورت ناگهانی در یک مایلی سکوی نفتی در دریای خزر سقوط کرده است و منجر به کشته شدن  ۵ تن از سرنشینان آنان از جمله یک خلبان،سه کمک خلبان و یک مصدوم شده است.

حجت الاسلام جعفری در ادامه افزود: بلافاصله با حضور نیروهای امدادی اقدامات لازم جهت شناسایی و کشف اجساد آغاز شد که کلیه اجساد کشف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران اظهارکرد: دادستان شهرستان بهشهر دستور قضایی لازم را به مراجع ذیربط از جمله نیروی انتظامی، پایگاه دریابانی و پزشکی قانونی صادر و تحقیقات قضایی با حضور معاون دادستان در صحنه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پرونده در بازپرسی ویژه به صورت فوق العاده تحت نظارت دادستان شهرستان و دادستان مرکز استان در حال انجام است، اضافه کرد: از پزشکی قانونی استان خواسته شده است با تشکیل کمیته بحران پزشکان متخصص مربوطه به محل اعزام شوند و اجساد مورد معاینات پزشکی قرار گرفته و در جهت تعیین علت تامه فوت اعلام نظر شود.

حجت الاسلام جعفری همچنین گفت: پرونده به صورت فوق العاده و خارج از نوبت مورد بررسی قرار گرفته است و در حال حاضر مسئولان فنی مشغول بررسی علت وقوع حادثه هستند .

آخرین وضعیت پرونده کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه/ بیش از ۸ هزار نفر شکایت کرده اند

ملکی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه گفت: در حال ارزیابی و کارشناسی املاک و دارایی های منقول و غیر منقول متهم هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به اقدامات انجام شده در پرونده موسوم به کلاهبرداری میلیاردی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این پرونده در حال حاضر در حال رسیدگی است و هنوز در مرحله ارزیابی های کارشناسی املاک و دارایی های منقول و غیر منقول متهم هستیم.

برای مشاهده مشروح خبر اینجا کلیک کنید

هشدار یک مقام قضایی به اداره کل حمل و نقل استان خوزستان

رئیس دادگاه‌ عمومی بخش شاوور ضمن هشدار به اداره کل حمل و نقل استان خوزستان گفت: طی هشت ماهه گذشته تصادفات در جاده شوش به اهواز، ۵۰ کشته و ۲۰۰ مصدوم بر جای گذاشته است و مسئولان تدابیری بیاندیشند تا شاهد اینگونه حوادث تلخ نباشیم.

مجید افراخته رئیس کل دادگاه‌ عمومی بخش شاوور از توابع استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضای خبرگزاری میزان گفت: شب گذشته تصادف مرگبار در جاده اصلی شوش به اهواز ۵ کشته و مصدوم برجای گذاشت.

وی تصریح کرد: متاسفانه به رغم تذکرات محاکم قضایی به اداره کل حمل و نقل و راهداری استان خوزستان در یک ماهه گذشته ۱۰نفر به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در جاده شوش به اهواز جان خود را از دست داده اند.

رئیس دادگاه‌ عمومی بخش شاوور افزود: نبود گاردریل در جاده چهاربانده باعث می شود رانندگان به دلیل خواب الودگی به سمت لاین مخالف حرکت کرده و متاسفانه حوادث تلخی را برای مسافران و همشهریان رقم می زند.

وی خاطرنشان کرد: طی  هشت ماهه گذشته تصادفات در این جاده، ۵۰ کشته و ۲۰۰ مصدوم بر جای گذاشته است.

افراخته در پایان تاکید کرد: مسئولان تدابیری بیاندیشند تا شاهد اینگونه حوادث تلخ نباشیم.

آخرین وضعیت پرونده زمین‎خواری ۲۰۰ میلیارد تومانی

مرادطلب گفت: ارگان‎های ذی‎ربط که اراضی متعلق به آنها بوده برای ارائه مستندات و تکمیل تحقیقات خواسته‎ایم که برخی از آنها مستندات و مدارک لازم را ارائه داده و برای آن دسته دیگر نیز که هنوز مستندات را ارائه نکرده‎اند.

دادستان ورامین در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده یک فقره زمین خواری با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومانی در ورامین گفت:مسئولان ارگان‎های ذی‎ربط که اراضی متعلق به آنها بوده برای تکمیل تحقیقات خواسته‎ایم تا با  تداوم بررسی و پیگیری مجدانه و همکاری مسئولان وکارشناسان دیگرادارات و نهادها مال از دست رفته به بیت المال برگردانده شود.

برای مشاهده مشروح خبر اینجا کلیک کنید

زمین خواران قبرستان و غسالخانه را هم فروختند/ یکی از اعضای شورای بخش بومهن دستگیر شد

فتاحی از دستگیری متهم اصلی فروش قبرستان، غسالخانه و کتابخانه در بومهن خبر داد و گفت:‌ این فرد با ایجاد تغییر در صورتجلسه شورای بخش نسبت به واگذاری اراضی ملی به اشخاص عادی اقدام کرده است.

حیدر فتاحی دادستان عمومی و انقلاب پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری متهم اصلی فروش قبرستان، غسالخانه و کتابخانه در بومهن خبر داد و اظهار کرد: این فرد با ایجاد تغییر در صورتجلسه شورای بخش که در آن واگذاری مقادیر قابل توجهی اراضی ملی برای تبدیل شدن به قبرستان، غسالخانه و کتابخانه تصریح شده بود، به زمین خواری اقدام کرده است.

وی افزود: متاسفانه این متهم با سوء استفاده از موقعیتی که در شورای بخش بومهن داشته و همچنین بر اساس ارتباطاتی که با برخی عوامل اجرایی برقرار کرده است نسبت به واگذاری و فروش این اراضی به اشخاص عادی مبادرت می‌ورزد و نهایتا این اراضی به جای استفاده عمومی به ویلاهای متعدد شخصی تبدیل می‌شود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید