ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ
بررسی لایحه مقابله با تقلب درآثار علمی
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درتشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: در این نشست لایحه مقابله با تقلب در آثار علمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز یکشنبه ( ۱۴ آذر) کمیسیون قضایی و حقوقی، گفت: در این جلسه لایحه مقابله با تقلب در آثار علمی مورد بحث و گفتگو قرارگرفت که تبصره آن مربوط به مسدود کردن بنگاه ها و پایگاه های الکترونیکی مبنی بر درخواست وزارتخانه های علوم، تحقیقات وفناوری و وزارت بهداشت مراعا گذاشته شد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همچنین در تبصره ۳ آن مطرح شده است که بازرسان وزارتخانه های علوم، بهداشت و درمان در اجرای این قانون و مطابق فصل دوم بخش دوم قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ پس از فراگیری مهارت های لازم به عنوان ضابط خاص محسوب شوند.

وی تاکید کرد: یعنی بازرسان وزارت خانه های علوم و وزارت بهداشت پس از فراگیری مهارت های لازم به عنوان ضابط خاص در کنار قوه قضائیه برای مقابله با تقلب در آثار علمی فعالیت کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: همچنین در تبصره ۴ که مورد رای گیری قرار نگرفت آمده است ارایه خدمات در جهت تهیه آثار علمی و پژوهشی توسط اشخاص ثالث مانند خدمات آزمایشی و تایپ مشمول حقوق و مقررات این ماده نیست./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید