ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۰ ب.ظ
سال گذشته ۳۴۸۷ نفر در ایام اجرای طرح زمستانه پلیس در جاده‌ها کشته شدند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: در طرح زمستانی سال گذشته ٣۴٨٧ نفر در تصادفات زمستانه جان خود را از دست دادند که علل عمده آن تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

خبرگزاری فارس: سال گذشته ۳۴۸۷ نفر در ایام اجرای طرح زمستانه پلیس در جاده‌ها کشته شدند

به گزارش فارس، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: اجرای طرح ترافیکی زمستانه با هماهنگی، همکاری و برنامه ریزی خوب همه دستگاه ها چند سالی است که به خوبی اجرا می شود.

وی افزود: هدف از این مراسم ایجاد شرایط مناسب برای همه کسانی است که در این شرایط جوی در جاده ها تردد می کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: برنامه ریزی در این ایام به ویژه در مناطق کوهستانی و برف گیر برنامه های جدیدتری را طلب می کند.

وی تصریح کرد: طرح زمستانه ما از امروز در سراسر کشور آغاز می شود و تا ٢٠ اسفند ادامه پیدا می کند و اگر شرایط از ٢٠ اسفند ادامه داشته باشد طرح تمدید می شود.

مهری گفت: ما امسال نسبت به سالهای گذشته وضعیت بهتری داریم.

وی خاطرنشان کرد: ما ١٠٠ گردنه برف گیر در ٢٩ استان داریم که طرح زمستانه در آنها اجرا می شود و تمام تلاش و برنامه ریزی ما این است که تعداد سوانح ترافیکی و جان باختگان را کم کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: ما در ٧ ماهه ٩۵ تعداد ٢٨٨ نفر کمتر نسبت به مدت مشابه سال قبل جان خود را از دست دادند.

وی گفت: با همکاری خوبی که با سازمان راهداری به عمل آمده با نصب دوربین های کنترلی جاده های اصلی کشور را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

سردار مهری تصریح کرد: در طرح زمستانی سال گذشته ٣۴٨٧ نفر در تصادفات زمستانه جان خود را از دست دادند علل عمده تخطی از سرعت مطمعنه است.

وی گفت: ٢٣ درصد جانباختگان به خاطر تخطی از سرعت، ١۵ درصد انحراف به چپ و ٣۴ درصد عدم توجه به جلو بوده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید