ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۰ ق.ظ
توجه به وضعیت اقتصادی سفارتخانه‌ها در لایحه برنامه ششم
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون برای تقویت بنیه دفاعی در برنامه ششم پیشنهادهایی ارائه کرد که تصویب شد و از سوی دیگر لازم می دانیم به وضعیت اقتصادی سفارتخانه ها در این لایحه توجه شود.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت بنیه دفاعی در لایحه برنامه ششم توسعه کشور و لایحه بودجه سالانه اظهار داشت: به اعتقاد ما دولت عنایت لازم به حوزه دفاع در لایحه برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه سال ۹۵ نداشت، به همین جهت نمایندگان کمیسیون امنیت ملی به موضوع ورود کردند و در لایحه بودجه سال ۹۵ پیشنهادهای خوبی برای تقویت بنیه دفاعی ارائه و به تصویب رساندند.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه هم همین گونه عمل کردیم، نمایندگان کمیسیون امنیت در کمیسیون تلفیق توانستند پیشنهادهای خوبی را در حمایت از بنیه دفاعی کشور ارائه کنند.

وی گفت: البته امیدواریم در لایحه بودجه سال ۹۶ که اخیرا تقدیم مجلس شد، اعتبارات خوبی برای حوزه دفاعی کشور لحاظ شده باشد، در غیر اینصورت کمیسیون امنیت ملی ورود خواهد کرد و اعتبارات این حوزه را افزایش خواهد داد.

نقوی حسینی همچنین اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در زمینه سیاست خارجی نیز پیشنهاداتی برای  برنامه ششم توسعه ارائه کرد. در سیاست خارجی چند نکته اصلی داریم، اول اینکه سفارتخانه های ما پرچم جمهوری اسلامی محسوب می شود بنابراین باید به کارکنان که شبانه روز در این سفارتخانه ها تلاش می کنند به لحاظ اقتصادی حمایت شوند.

این نماینده افزود: پروژه های گسترش روابط و مناسبات اقتصادی داریم که باید دربرنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه وزارت امور خارجه حمایت شود به عبارتی برای روابط اقتصادی با کشورهای دیگر باید دیپلماسی فعالی به کار گرفته شود./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید