ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۴ ب.ظ
در مصاحبه با نماینده مردم تبریز عنوان شد:
استیضاح وزیر راه در دستور کار قرار دارد
زهرا ساعی
از مجموعه گزارش ها و اطلاعاتی که تا به امروز منتشر گردیده این چنین بر می آید که در این حادثه علاوه بر خطای انسانی، مدیران بالادستی وزارت راه و شخص وزیر نیز مقصر بوده است. این اصلا قانع کننده نیست که همه تقصیر ها را به گردن عامل انسانی انداخته و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم.

گروه سیاسی کافه حقوق: با گذشت بیش از ۲ هفته از بروز حادثه تصادف میان دو قطار در ایستگاه هفتخوان استان سمنان هنوز پاسخ دقیقی از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی در خصوص علل وقوع حادثه مذکور، ارائه نگردیده است.  در این حادثه تصادف که میان قطار تبریز- مشهد  و مشهد سمنان رخ داده است، ۴۵ نفر از مسافران که عمدتا از استان اذربایجان شرقی بودند، جان خود را از دست می دهند و عده زیادی نیز اسیب دیده اند. در همین راستا گفتگویی نمودیم با زهرا ساعی، نماینده مردم تبریز، در مجلس شورای اسلامی.

در ابتدای گفتگو، ساعی ضمن تشریح برخی جزئیات حادثه تصادف دو قطار در سمنان، روند پیگیری این حادثه را در مجلس بازگو نمود: بلا فاصله بعد از حادثه به دستور رئیس جمهور کمیته ای برای بررسی این حادثه تشکیل گردید. این کمیته همچنان در حال رسیدگی به این موضوع است و ما نمایندگان مجلس نیز گزارش نهایی این کمیته هستیم.

ساعی در خصوص عزم جدی نمایندگان به ویژه نمایندگان مردم تبریز و استان آذربایجان شرقی برای مشخص ساخت علل اصلی وقوع این حادثه و جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه آن افزود: هموطنان عزیزمان به خصوص مردم آذربایجان برگردن ما حق دارند و ما نیز خود را در مقابل آنان مسئول میدانیم. بالاخره یک سری کاستی هایی در حوزه حمل و نقل ریلی وجود دارد که نیازمند رسیدگی از سوی مسئولین وزارت راه است. به عنوان مثال ضریب ایمنی در سیستم های ریلی بالا نیست. همچنین ما به آموزشهای بسیاری برای نیروی انسانی در این حوزه نیازمندیم چرا که در مورد مشاغل حساس که با جان افراد بسیاری سروکار دارد باید توجه بسیاری از سوی مسئولین صورت بگیرد.

نماینده مردم تبریز در ادامه گفت: از مجموعه گزارش ها و اطلاعاتی که تا به امروز منتشر گردیده این چنین بر می آید که در این حادثه علاوه بر خطای انسانی، مدیران بالادستی وزارت راه و شخص وزیر نیز مقصر بوده است. این اصلا قانع کننده نیست که همه تقصیر ها را به گردن عامل انسانی انداخته و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم. تقلیل علت حادثه به عامل انسانی برای ما نمایندگان اصلا قانع کننده نیست.

ساعی در پایان افزود: موضوع استیضاح وزیر راه همچنان در دستور کار ما قرار دارد و جناب وزیر باید در مجلس حضور پیدا کنند و در رابطه با علت بروز این حادثه توضیحات کافی ارائه نمایند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید