ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۰ ق.ظ
تا پایان ماه افزایش ۲۵۰ گشت پلیس
سردار ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ از افزایش ۲۵۰ گشت موتوری تا پایان ماه و همچنین دستگیری ۱۹۹ نفر در قالب ۴۱ باند در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین ساجدی‌نیا ظهر امروز با حضور در پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه در مجموعه پلیس طی ۴۸ ساعت گذشته در ۷شهرستان و استان تهران اقدامات خوبی در زمینه دستگیری مجرمین و سارقین انجام شده است.

این مقام انتظامی افزود: ۱۹۹ نفر در قالب ۴۱ باند دستگیر شدند که ۱۰۳ نفر آنها سابقه‌دار هستند و رنج سنی مجرمین بین ۱۸ تا ۲۵ سال است.

وی بیان کرد:‌ از تعداد زیادی از مالباختگان دعوت کردیم تا ضمن بیان شکایت خود نسبت به شناسایی اموال خود اقدام کنند.

ساجدی‌نیا همچنین ادامه داد: بیشترین میزان جرم در بحث زورگیری و سرقت منزل است.

وی همچنین بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات برون‌سازمان پلیس اقدامات خوبی در ۷ استان کشور داشته‌ایم.

وی در رابطه با شناسایی اموال مالباختگان گفت:‌ در حوزه شناسایی اموال مالباختگان پلیس طرح‌های خود را دارد که علاوه بر شناسایی حضوری مالباختگان می‌توانند از طریق فضای مجازی نیز در زمینه شناسایی اموال خود اقدام کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به همکاری پلیس با قوه قضائیه و دادستانی تهران مطرح کرد: در سال جاری خوشبختانه اقدامات و تعاملات بسیاری خوبی بین پلیس و قوه قضائیه در زمینه مقابله با جرم انجام شده است.

وی در همین راستا ادامه داد: طرح دستگیری و شناسایی مجرمین تا پایان سال ادامه دارد و پلیس با همکاری قوه قضائیه در این زمینه اقدامات شایسته‌ای را انجام می‌دهد.

وی همچنین اظهار داشت: همانطور که قول دادیم تا پایان ماه ۲۵۰ موتوری گشت به تهران اضافه می‌شود که این گشت‌ها به صورت حرفه‌ای و تخصصی آموزش دیده‌اند.

وی در خصوص بحث طرح مال‌خران مطرح کرد: بعد از بازجویی با مال‌خران برخورد شده طرح برخورد با مال‌خران را داریم و با قوت این طرح را ادامه می‌دهیم.

وی در رابطه با برخورد با  جرائم گفت:‌هر جرمی تعریف خود را دارد که بر اساس آن برخورد و مقابله با آن نیز متفاوت می‌باشد، مثلاً در بحث دستگیری قاتلین بیش از ۹۸ درصد آنها در همان ماه‌های اول دستگیر می‌شوند.

این مقام انتظامی در خصوص کشفیات پلیس ادامه داد: کشفیات پلیس بیش از ۲۰ درصد رشد داشته است.

سردار ساجدی‌نیا تأکید کرد: آن چه که مهم است بحث احساس امنیت مردم است که تمام تلاش پلیس این است تا مردم احساس امنیت داشته باشند که این امر مستلزم همکاری بخش‌های مختلف و مردم با پلیس است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید