ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۰ ب.ظ
لزوم استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی
حجت الاسلام شهریاری گفت: بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی، ارجاع پرونده، احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی است.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، جلسه رؤسا و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه دادگستری کل استان کردستان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و رئیس کل دادگستری استان کردستان به منظور بررسی و رسیدگی به مشکلات حوزه فناوری اطلاعات دادگستری استان کردستان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: دادگستری استان کردستان از حیث سلامت اداری جزء بهترین دادگستری‌های کشور است، زیرا قضات و کارکنان این استان دارای کمترین پرونده تخلفات هستند و رؤسای دادگستری‌ها و دادستانها نسبت به سلامت قضات و کارمندان حساسیت خاصی دارند.

گروسی گفت: در حوزه سمپ بیشترین پیگیری را داریم و امتیازات واقعی را داریم و آمار بسیار شفاف است. با وجود این باید با استفاده از دستگاه‌های جدید یک جاذبه‌هایی را برای کارمندان ایجاد کنیم و نرم افزارهای موجود در سیستم سمپ را بروز کنیم.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات گفت: تشکیل این جلسه برای تأکید بر الزاماتی است که در حوزه الکترونیکی در قانون آیین دادرسی کیفری ایجاد شده است.

وی گفت: به ویژه ماده ۱۷۵ قانون مرقوم که استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی را در طرح شکایت و دعاوی و ارجاع پرونده و احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی کرده و در تبصره آن آیین نامه ای راجع به ابلاغ الکترونیکی را بر عهده دستگاه قضایی گذاشته است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید