ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ب.ظ
خیلی‌ها فیش‌های حقوقی را خط قرمز خود می‌دانستند!
یک وکیل دادگستری گفت:‌ اگر قانون گردش آزاد اطلاعات اجرا می‌شد همین فیش‌های حقوقی که خیلی‌ها خط قرمز شخصی خود می‌دانستند در معرض دید عموم قرار می‌گرفت و مشخص می‌شد که کجا تخلف صورت گرفته است.

مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، در خصوص الحاق یک بند به لایحه برنامه ششم از سوی کمیسیون تلفیق مبنی بر اینکه دولت مکلف به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا شود و مردم امکان دسترسی به این سامانه را داشته باشند، گفت: ما پیشتر قانونی با عنوان گردش آزاد اطلاعات داشتیم.

وی افزود: نمی‌دانم آن قانون اجرا شده است یا نه البته اگر اجرا شده بود ما به اطلاعات حقوقی دولت دسترسی داشتیم که همین امر باعث جلوگیری از مفاسد می‌شد.

این وکیل دادگستری ادامه داد: در صورتی که قانون گردش آزاد اطلاعات اجرا می‌شد همین فیش‌های حقوقی که خیلی‌ها خط قرمز شخصی خود می‌دانستند در معرض دید عموم قرار می‌گرفت و مشخص می‌شد که کجا تخلف صورت گرفته است.

ترک همدانی تصریح کرد: اینکه چنین سامانه‌ای بر اساس قانون جداگانه راه‌اندازی شود ضرورتی ندارد مگر اینکه ذیل قانون گردش آزاد اطلاعات به دنبال راه‌اندازی چنین سامانه‌ای باشد.

وی تأکید کرد: به عقیده من اگر قانون گردش آزاد اطلاعات اجرا شده بود مردم می‌دانستند که بیشترین حقوق به چه کسی تعلق گرفته و منجر نمی‌شد که عده‌ای بخواهند به صورت پنهان از فیش‌ها عکس بگیرند و آن را منتشر کنند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: به عقیده من نیاز به یک قانون جدید نداریم بلکه باید یک آیین‌نامه‌ای را درست کنیم که چگونه حقوق و مزایا دریافت و پرداخت می‌شود و مشخص شود که اگر مثلاً فلان پزشک فلان مبلغ دریافت می‌کند، این دریافت در ازای چه مقدار کار است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید