ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ | ۰۵:۳۰ ق.ظ
عدم امکان ارائه پیشنهاد برای مواد افزوده شده به لایحه برنامه ششم
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بر اساس آیین‌نامه داخلی ارائه پیشنهاداتی خارج از پیشنهاد کمیسیون‌ها در لایحه برنامه ششم امکان‌پذیر نیست اما موضوع را در جلسه هیأت رئیسه بررسی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه ۲۸ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه ششم عنوان کرد: بر اساس بند الف ماده ۱۸۴ آیین‌نامه داخلی نمایندگان فرصت دارند ۵ روز پس از چاپ و توزیع لایحه‌ای پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی ادامه داد: در گزارش کمیسیون تلفیق نزدیک به ۱۱۰ ماده به لایحه برنامه ششم توسعه افزوده شد و نمایندگان برای این تعداد مواد حق ارائه نظر نداشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر گفت: در مجلس قبل مصباحی‌مقدم نیز چنین تذکری ارائه کرد و از سوی شما پذیرفته شد، اجازه بدهید نمایندگان برای ۱۱۰ ماده اضافه شده به لایحه برنامه ششم توسعه نظرات خود را ارائه دهند.

همچنین مهرداد بائوج لاهوتی با استناد به مواد ۱۸۴ و ۱۴۸ آیین‌نامه داخلی خواستار اجازه برای ارائه پیشنهادات به مواد افزوده شده به لایحه برنامه ششم توسعه شد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این دو تذکر عنوان کرد: همیشه در مجلس با ارائه بودجه و برنامه شاهد افزوده شدن تعدادی مواد به لوایح دولت بودیم اما باید گفت این مواد از کره مریخ نیامده بلکه دقیقا پیشنهادات کمیسیون‌ها در کمیسیون تلفیق بررسی و تصویب شده است بنابراین پروسه‌ای برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با این حال موضوع را در هیأت رئیسه مجلس بررسی می‌کنیم و اظهارنظر خواهیم کرد اما در حال حاضر بر اساس آیین نامه داخلی چنین امکانی وجود ندارد./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید