ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ب.ظ
شناسایی و دستگیری دو سارق زورگیر با تصاویر ضبط شده شهروندان+عکس
دو سارق زورگیری که اقدام به سرقت و زورگیری در غرب تهران می‌کردند با تلاش مأمورین پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ۲۶ آبان امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره زورگیری در خیابان پیامبر شرقی به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۴:۰۰ روز ۲۶ آبان امسال از محل کارم واقع در خیابان اشرفی خارج شدم، قصد رفتن به منزل را داشتم که در خیابان پیامبر شرقی ناگهان دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت به سمتم آمده و عنوان کردند که گوشی تلفن همراه و کیفم را به آنها بدهم، در برابر خواسته سارقین مقاومت کردم که همین امر باعث درگیری من با آنها شد، یکی از سارقین با تهدید چاقو و گذاشتن چاقو زیر گلویم مرا به روی زمین انداخت و هر دو نفرشان به جان من افتادند، قصد داشتم تا مانع از سرقت کیف دستی حاوی پول شوم اما نهایتا آنها با سرقت کیف دستی از محل متواری شدند.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم اطلاع پیدا کردند که احدی از شهروندان در زمان ارتکاب زورگیری از شاکی پرونده ( مالباخته ) اقدام به مستندسازی از لحظه سرقت نموده و طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

با بدست آمدن تصاویر صحنه زورگیری و بهره گیری از اطلاعات مجرمین سابقه دار، دو متهم به نام‌های سعید. و (متولد ۱۳۷۰) و فردین. س(متولد ۱۳۷۲) شناسایی، هر دو نفر آن‌ها در مخفیگاهشان در شهرستان نسیم شهر – منطقه اکبر آباد دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

متهمین در همان اعترافات اولیه صراحتا به ده‌ها فقره زورگیری و موبایل قاپی در مناطق غرب تهران به ویژه در اتوبان همت، مرزداران، اکباتان، خیابان زنجان، جنت آباد، چهارباغ و … اعتراف کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف مقادیری وجه نقد، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و … شدند.

با بهره گیری از اموال و مدارک مکشوفه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که متهمین به شیوه زورگیری و یا موبایل قاپی اقدام به سرقت از آنها کرده بودند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۱:۳۰، ۱۶ آذرماه امسال پس از پیاده شدن از تاکسی در بزرگراه جلال – تقاطع خیابان ابراهیمی ، پیاده به سمت منزل به راه افتادم ؛ در ابتدای خیابان ابراهیمی، جوانی تنومند را دیدم که قدم می زد که ناگهان با نزدیک شدن به این شخص در داخل پیاده رو، ناگهان وی دستش را روی دهانم گذاشت و با دست دیگرش  چاقویی را زیر گردنم قرار داد و عنوان داشت گوشی و پول هایم را به او بدهم همزمان شخص دیگری هم جلو آمد و او نیز با چاقویی که در دست داشت، با تهدید بنده اقدام به در آوردن حلقه ازدواج از داخل انگشتم کرد و پس از آن هر دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت [ طرح ] هوندا ۱۲۵ از محل متواری شدند.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی متهمین از طریق تصاویر ضبط شده توسط شهروندان عنوان داشت: ضبط اینگونه تصاویر توسط شهروندان، پلیس را در شناسایی و دستگیری هرچه سریع تر سارقین به‌ویژه سارقین به عنف یاری می‌کند و بارها شاهد چنین مواردی در سایر پرونده‌ها بوده ایم که تصاویر به‌دست آمده از متهمین در حین ارتکاب جرائم کمک شایانی در تسریع روند رسیدگی پلیسی و قضایی به پرونده‌های آن‌ها داشته است.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، در پایان این خبر گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی که در مناطق غرب تهران بدین شیوه و شگرد و توسط دو سارق موتورسوار مورد زورگیری، موبایل قاپی و یا کیف قاپی قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت آباد شمالی – خیابان شاهین شمالی مراجعه نمایند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید