ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۰ ب.ظ
تبعیض نژادی عجیب در یافتن شغل بین فارغ‌التحصیلان انگلیسی
فارغ‌التحصیلان سیاهپوست و آسیایی به نسبت همتایان سفید پوست خود در یافتن موقعیت شغلی در انگلیس با تبعیض نژادی شدیدی مواجه هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، نتایج یک تحقیق در انگلیس حاکی از آن است که فارغ‌التحصیلان سیاهپوست در رشته مهندسی به نسبت همتایان سفیدپوست خود شانس کمتری برای پیداکردن شغل در این کشور را دارند.

این تحقیق که توسط آکادمی مهندسی سلطنتی تهیه شده به این نتیجه رسیده که سیاهپوست و یا رنگین پوست بودن مانع بزرگتری به نسبت نوع دانشگاه و یا جنسیت در دستیابی به شغل در انگلیس به شمار می‌رود.

نتایج این تحقیق نشان داد که ۷۱ درصد از فارغ‌التحصیلان سفیدپوست رشته مهندسی طی بازه ۶ ماهه پس از ترک دانشگاه وارد مشاغل تمام وقت می‌شوند. این درحالی است که ۵۲ درصد از آسیایی‌ها و ۴۶ درصد از فارغ‌التحصیلان سیاهپوست چنین وضعیتی دارند.

زمانی که جنسیت، سن، مقطع و نوع دانشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد احتمال بیکاری فارغ‌التحصیلان سیاهپوست و آسیایی دوبرابر بیشتر از همتایان سفید پوست خود است.

باتوجه به هجوم پناهجویان از آسیا و آفریقا به قاره سبز بخصوص کشورهایی مانند آلمان و انگلیس به نظر می‌رسد این تبعیض هر روز شکل جدی‌تری به خود بگیرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید