ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ ق.ظ
حدود ۱۰ هزار فلسطینی از آغاز انتفاضه قدس تاکنون بازداشت شده اند
هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین شمار شهروندان فلسطینی راکه از ابتدای انتفاضه قدس تاکنون بازداشت شده‌اند، اعلام کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس در اکتبر سال ۲۰۱۵ تاکنون ۹ هزار و ۹۲۰ فلسطینی را بازداشت کرده است.

بخش مطالعات و مستند سازی هیئت امور اسرا و آزادگان امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای تصریح کرد که در این مدت نظامیان صهیونیست ۲ هزار و ۸۸۴ کودک و نوجوان کمتر از ۱۸ سال را بازداشت کرده‌‌اند که ۲۹ درصد مجموع بازداشت شدگان را تشکیل می‌دهند.

همچنین در بازه زمانی مذکور در مجموع ۲۶۲ زن و دختر فلسطینی به اسارت نظامیان صهیونیست درآمده‌اند.

در رابطه با بازداشت بر اساس منطقه جغرافیایی نیز این بیانیه آمده است که ۶ هزار و ۲۹۷ فلسطینی در کرانه باختری ( ۶۳٫۵ درصد از مجموع بازداشت شدگان)، ۳ هزار و ۱۹۲ نفر در قدس ( ۳۲٫۲ درصد از مجموع بازداشت شدگان)، ۲۵۰ نفر در باریکه غزه (۲٫۵ درصد بازداشت شدگان) و ۱۸۱ نفر نیز در فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ (۱٫۸ درصد از مجموع بازداشت شدگان) بازداشت شده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عبدالناصر فروانه حقوقدان فلسطینی تاکید کرد که تمامی کسانی که تجربه بازداشت در زندان های رژیم صهیونیستی را داشته اند، به شیوه های مختلف مورد شکنجه و آزار و اذیت جسمی و روحی قرار گرفته‌اند و به بدترین شیوه ممکن با آن ها برخورد شده است.

فروانه تصریح کرد که دشمن صهیونیستی از زمان آغاز انتفاضه قدس در اکتبر سال ۲۰۱۵ بازداشت فلسطینیان را به شیوه بی‌سابقه‌ای شدت بخشیده است و در این بین هیچ یک از اقشار و طیف‌های جامعه فلسطین حتی کودکان و زنان نیز مستثنی نبوده‌اند.

وی اظهار داشت که بازداشت گسترده فلسطینیان و تجاوزات و جنایت‌های بی‌شمار رژیم صهیونیستی که معمولا آثار و پیامدهایی منفی بر افراد و جامعه فلسطین داشته است، به هیچ وجه نتوانسته سد راه انتفاضه شده و فلسطینیان را از ادامه مبارزه و مقاومت بازدارد.

عبدالناصر فروانه خواستار بررسی بیشتر خطرات بازداشت گسترده فلسطینیان و عواقب و پیامدهای منفی آن بر افراد و خانواده‌ها در جامعه فلسطین شد.

بر اساس گزارش‌های مراکز حقوقی رسمی فلسطین و نهادهای فعال در زمینه امور اسرا، هم اکنون بیش از ۷ هزار فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند که در این بین ۶۴ زن، ۱۳ دختر جوان و ۷۰۰ کودک دیده می‌شوند و ۷۰۰ نفر هم تحت بازداشت موقت هستند و هنوز محاکمه نشده‌اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید