ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ ق.ظ
نگاهی به موضع گیری سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر عدم تضمین تایید صلاحیت رئیس جمهور مستقر:
جناب رئیس جمهور کمی احتیاط کنید!
سید مرتضی موسوی نژاد
شورای نگهبان در همه ادوار صلاحیت رؤسای جمهوری مستقر را هم دقیقاً بررسی کرده و هیچ تضمینی برای تأیید صلاحیت هر رئیس جمهور در دوره دوم وجود ندارد. معنای این سخن برای شخص رئیس جمهور چه می تواند باشد؟

گروه سیاسی کافه حقوق: شورای نگهبان در همه ادوار صلاحیت رؤسای جمهوری مستقر را هم دقیقاً بررسی کرده و هیچ تضمینی برای تأیید صلاحیت هر رئیس جمهور در دوره دوم وجود ندارد.
این سخن کدخدایی را می توان از آن جهت نگریست که رئیس جمهور وقت ممکن است در خطر رد صلاحیت باشد. اما سعی می کنم اینطور به این سخن نگاه نکنم.
به نظر بنده این سخن از آن جهت اهمیت دارد که آقای رئیس جمهور بعد از حمله های متمادی به قوه قضائیه و بعضا برخی ارکان دیگر نظام، باید کمی دست و پای خود را جمع کند.
اطلاعات موثق و البته آشکار و نهانی در دست است که تیم جنگ رسانه ای حامیان دولت در داخل و خارج برنامه های فراوانی برای رسانه های خودشان و البته خیابان های ایران دارند.
به عنوان مثال پس از سخنان رئیس جمهور در مورد شفافیت، و پاسخ های قالب توجه رئیس قوه قضائیه در مورد شفافیت نهاد ریاست جمهوری، روحانی طی چند توئیت در مورد شفافیت حساب های قوه قضائیه صحبت کرد که نشان داد، حرف و حدیث در مورد این حساب ها از کجا آب می خورد.

اما پاسخ های امروز اژه ای بار دیگر باید رئیس جمهور را به تامل بیشتر وادارد. «انتخابات که پیش می آید برخی شفاف نمایی می کنند و از بحث شفافیت استفاده ابزاری می کنند… در برجام خیلی از حاشیه‌ها بود که بعداً لو رفت، در مورد فیش های حقوقی مردم از همه ما خصوصا دولت سوال دارند…کسانی که از این شرکت ها و بانک هایی که سودده نبودند پاداش میلیاردی گرفتند چرا موضوع بسته شد؟»

پس از شکستی که دولت در زمینه ی برجام داشته است، ستاد تخریب آن قوه قضائیه را هدف گرفته است. معمولا فرمان ها با سخنان یا توئیت هایی از رئیس جمهور آغاز می شود، و پس از آن توسط رسانه های داخلی و خارجی وابسته به حامیان دولت آن خط خبری وابسته به دولت پیگیری می شود.
با این پیش زمینه سخنان کدخدایی را باید نگریست که رئیس جمهور را دعوت به آرامش و جلوگیری از تداوم اعمال ساختارشکنانه ی دولت، مدنظر کدخدایی بوده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید