ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۰ ق.ظ
اداره حقوقی وزارت نفت تا قبل از مهر ۹۲ هیچ شکایتی مطرح نکرده است
سخنگوی قوه قضاییه گفت: در ۲۳ مهرماه سال ۹۲ اداره حقوقی وزارت نفت با نامه‌ای که به دادگستری می‌نویسد، درخواست ممنوع‌الخروجی بابک زنجانی را می‌کند و تا آن موقع شکایت کیفری از سوی اداره کل حقوقی وزارت نفت انجام نشده است.

خبرگزاری فارس: اداره حقوقی وزارت نفت تا قبل از مهر ۹۲ هیچ شکایتی مطرح نکرده است

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود گفت: پس از ارائه چک و اسناد به وزارت نفت، بابک زنجانی اعلام کرد اگر چنانچه بنده بدهکار بودم چک‌ها را وصول کنید.

وی ادامه داد: مسئولان وقت شرکت نفت نیز وعده و وعیدهای داده شده را احساس کردند انجام نمی‌شود و از این باب در ۲۳ مهرماه سال ۹۲ اداره حقوقی وزارت نفت با نامه‌ای که به دادگستری می‌نویسد، درخواست ممنوع‌الخروجی این فرد را می‌کند و تا آن موقع شکایت کیفری از سوی اداره کل حقوقی وزارت نفت انجام نشده است.

اژه‌ای افزود: طلب آن موقع بابک زنجانی ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۲ یورو اعلام می‌شود و زمانی که بابک زنجانی از این موضوع مطلع شده بود، در تاریخ ۳۰ آذر ۹۲ خطاب به مدیرعامل وقت شرکت نیکو می‌نویسد که ۲ میلیارد و ۴۶۰ میلیون یورو در حساب آنها وجود دارد و نسبت به برداشت آن پول می‌توانند اقدام کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: رونوشت این نامه را نیز به بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، دادستان تهران، دیوان محاسبات، رئیس کمیسیون اصل ۹۰، رئیس کمیسیون انرژی مجلس و بازرسی کل کشور ارسال می‌کند و اعلام می‌کند این طلب و بدهی پرداخت شده و مقداری طلبی که در حساب است نیز به بابک زنجانی پرداخت کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید