ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰ ق.ظ
خلاءهای نظارتی زمینه‌ساز افزایش کپی‌رایت‌های غیرقانونی از فیلم‌ها
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، خلاء قانونی در حوزه کپی‌رایت و خلاء نظارتی را جدی‌ترین مساله در حوزه کپی‌رایت غیرقانونی از فیلم‌ها دانست.

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کاهش میزان نسخه‌های رسمی فیلم‌هایی که  وارد شبکه نمایش‌خانگی می‌شود به دلیل افزایش دانلودهای غیرمجاز فیلم‌های سینمایی، گفت: دلایل بی‌ضابطه بودن کپی‌رایت در ایران از دو منظر تقنینی و اجرایی قابل بررسی است؛ چراکه متاسفانه خلاءهای نظارتی بسیاری در مبارزه با دانلودها و کپی‌رایت‌های غیرقانونی از آثار هنری به ویژه فیلم‌های سینمایی وجود دارد این درحالی  است که مسئولان اجرایی نیز  معتقد به خلاءهای قانونی هستند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان اگر معتقد به خلاءقانونی هستند باید پس از انجام کارهایی پژوهشی لایحه‌ای را تدوین و به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه دهند تا با تصویب آن در صحن علنی مجلس به معضل ویران‌گر کپی غیرمجاز پایان داد.

وی با بیان اینکه باید با مدیریت صحیح فضای مجازی به شبکه نمایش خانگی فرصت فعالیت داد تا سرمایه تهیه‌کننده‌ها به آن‌ها بازگشته و چرخه تولید و اشتغال در بخش خصوصی به کار افتد، افزود: شورای عالی فضای مجازی هنوز نتوانسته فضای مجازی را آنطور که باید مدیریت کند لذا این شورا  و وزارت فرهنگ باید برای مبارزه با این پدیده جدید برنامه داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نظارت بر فضای مجازی کار سختی است لذا تحقق این مهم به بهترین شکل، همت بیشتر مسئولان را می‌طلبد و هنرمندان نیز باید اثر هنری خود را دقت بیشتری محافظت کنند، گفت: ادامه دانلودهای غیرمجاز، اقتصاد سینما را بیش از این از بین برده و برای تحصیلکردگان این رشته هنری فرصت‌های مناسب اشتغال و درآمدزایی ایجاد نخواهد شد./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید