ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۰ ب.ظ
درخواست ۱۷۰ ژنرال آمریکایی از ترامپ برای شکنجه نکردن زندانیان
طبق نامه منتشر شده توسط نیویورک تایمز نزدیک به ۲۰۰ افسر نظامی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا خواستند تا از تثبیت استفاده از شکنجه ممانعت کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از صدای آمریکا، در نامه‌ای که به امضاء ۱۷۶ افسر نظامی از تمام بخش‌های ارتش آمریکا رسید آمده است: شکنجه غیرضروری است. بر اساس تجربه ما و بازجوهای ارشد این کشور که از لحاظ علمی نیز مورد تایید قرار گرفته است، معتقدیم روش‌های قانونی بازجویی موثرترین راه برای دستیابی به اطلاعات هستند.

در میان امضاء کنندگان این نامه دو فرمانده سابق در افغانستان و همچنین ژنرال ویلیام اچ مک ریون، فرمانده عملیات ویژه به چشم می‌خورد که ماموریت نظارت  بر حمله و کشتن بن لادن را برعهده داشت.

ترامپ در کمپین‌های انتخاباتی مقدماتی خود در ماه فوریه اعلام کرده بود که به روش “غرق مصنوعی” علاقمند بوده و اینکه درصورت انتخاب به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا روش‌هایی به مراتب بدتر از “غرق مصنوعی” را برای بازجویی مورد استفاده قرار خواهد داد.

این مقامات نظامی با اشاره به بیش از ۶هزار ساعت تجربه کاری خود نسبت به اظهارات ترامپ ابراز نگرانی کرده و تاکید کردند نه تنها این روش در قوانین بین‌المللی  غیرقانونی است بلکه بهترین راه برای رسیدن به اطلاعات به شمار نمی‌رود.

حتی سناتور مک‌کین نیز نسبت به بازگرداندن استفاده از این روش هشدار داد و اذعان کرد که استفاده از روش غرق مصنوعی وجهه آمریکا در جامعه بین‌الملل را زیر سوال برده است.

وی اخیرا در مجمع سالانۀ انجمن امنیت بین‌المللی در هالیفاکس گفته بود:به کارهایی که قرار است ترامپ انجام دهد علاقه‌ای ندارم، ما بار دیگر از غرق مصنوعی استفاده نخواهیم کرد. ما افراد را شکنجه نخواهیم کرد. این روش مؤثر نیست.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید