ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ب.ظ
تروریست‌ها بدون هجوم پناهندگان هم راه خود به اروپا را می‌یافتند
رئیس موسسه سیاست بین‌الملل اتریش نابودی داعش را راه حل مسئله تروریسم در اروپا دانسته و تاکید کرد که تروریست‌ها بدون هجوم پناهندگان هم راه خود به اروپا را می‌یافتند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با نگاهی به گزارش ها و خبرهایی که اخیرا در بسیاری از رسانه های غربی به چشم می خورد می توان گفت ناامنی در اروپا می رود تا به شرایطی عادی در این اتحادیه تبدیل شود.

اتحادیه اروپا که به اذعان خود مهد آزادی، امنیت و رفاه و آسایش برای ساکنانش است این روزها شدیدا گرفتار چالش های امنیتی شده است.

با نگاه و تاملی در اخبار روزانه رسانه ها می توان دید که تقریبا هر روز یک یا چند خبر مرتبط با حملات تروریستی، دستگیری باندهای ترور، افزایش عناصر خطر و لزوم تشدید تدابیر امنیتی در این اتحادیه وجود دارد.

با توجه به حملات تروریستی شدیدی که در سال ۲۰۱۶ در اتحادیه اروپا به وقوع پیوسته و قربانیان زیادی گرفت بسیاری تحلیلگران این سال را سال ترور و ناامنی در اتحادیه اروپا نامیده اند.

حمله یک کامیون به بازارچه کریسمس در برلین در روز ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۶ و همزمان با شروع سال جدید میلادی بار دیگر ترس و وحشت را براروپا حاکم کرد و به اروپاییان گوشزد کرد که خطر ترور همچنان با آن ها همراه است.

ترکیه نیز جشن های سال نوی میلادی را با طعم تلخ حملات تروریستی در استانبول و ازمیر آغاز کرد.
اما واقعا این پرسش مطرح است که علت ترور و ناامنی روزافزون در اروپا چیست؟ تحلیلگران در این باره نظرات متفاوتی دارند.

خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم در این ارتباط گفتگویی را باپروفسور “هاینس گرتنر” ، رئیس مؤسسه سیاست بین الملل اتریش (oiipp) انجام داده است.

وی در بخشی از سخنانش انتقاد شدیدی به دخالت مستقیم روسیه در سوریه وارد کرده و یکی از دلایل ترور را الهام گرفتن افراد و عوامل ترور از تروریسم داعش دانست.

گرتنر خطر حملات تروریستی در کشورش را پایین ارزیابی کرده و گفت: اتریش اولویت تروریست ها برای حملات تروریستی نیست.

رئیس مؤسسه سیاست بین الملل اتریش در پاسخ به این سوال که آلمان و اتحادیه اروپا چگونه باید واکنش مناسبی به حملات تروریستی در اروپا نشان دهند گفت: پایان کار داعش همچنین این نوع ترور در اروپا را می خشکاند. همان طور که نازی ها تا حد زیادی بعد از پایان سوسیالیسم ملی ناپدید شدند.

پروفسور گرتنر در بخش پایانی این گفتگو ارتباط بین تروریسم و هجوم پناهندگان به اروپا را رد کرده و گفت: تروریست ها بدون هجوم پناهندگان هم راه خود به اروپا را می یافتند.

گفتگو: زکیه شریعتمدار طهرانی


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید