ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ | ۰۶:۰۰ ق.ظ
وضعیت امنیتی مرزهای سیستان و بلوچستان مطلوب است
فرمانده مرزبانی ناجا در پایش هوایی مرزهای جنوبی و میانی سیستان وبلوچستان از آمادگی و توان بالای رزمی ماموران مرزبانی استان در حفظ وکنترل مرزهای حوزه استحفاظی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در بازدید هوایی از خط مرز دریایی چابهار تا مرزهای میانی سیستان و بلوچستان ضمن توقف در منطقه مرزی «نگور» با حضور در پاسگاه مرزی «دیانت» از نزدیک از اقدامات و امکانات مراقبتی این پاسگاه بازدید و با کارکنان آن دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی ضمن بازدید و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های عملیاتی درحفظ و مراقبت‌های مرزی و ابلاغ آخرین توصیه‌های مراقبتی و تخصصی در دیدار با پرسنل پاسگاه مرزی «دیانت» گفت: مسئولیت تک تک شما در تامین امنیت حوزه استحفاظی بسیار حساس و پایداری امنیت یک منطقه منوط بر حسن انجام صحیح وظایف محوله است که خوشبختانه شما عزیزان با آمادگی بالای عملیاتی همراه با روحیه ایثارگری این مهم را به خوبی ثابت کرده‌اید.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایش و رصد هوایی منطقه سیستان و بلوچستان از حوزه دریا تا مرزهای میانی استان از آمادگی روحی و توان رزمی مرزبانان در کلیه نقاط مرزی این استان خبر داد و تاکید کرد: این توان بالای رزمی کارکنان باعث پایداری امنیت در سیستان و بلوچستان شده است.

سردار رضایی در ادامه سفر خود در مرزهای جنوبی و میانی سیستان و بلوچستان از مجروحان حادثه جکیگور نیز عیادت و دلجویی کرد.

این مقام ارشد مرزبانی کشور در این دیدار، با اشاره به رشادت و ایثار مرزبانان در جلوگیری از ورود اشرار مسلح به داخل خاک کشورمان، گفت: شما عزیزان دلاور با رشادت خود امنیت را به هموطنان هدیه دادید و با از جان گذشتگی خود سد راه ورود مزدوران به عمق خاک کشور شدید که این اقدام شما اجر معنوی بسیاری دارد.

سردار رضایی همچنین در پایان سفر سه روزه خود در کمیسیون عملیاتی استان که در زاهدان برگزار شد، گفت: در بازدید از نوار مرزی استان،خوشبختانه در تمامی یگان‌های مرزی روحیه بالا کارکنان همراه با توان رزمی آن‌ها کاملا مشهود بود که همواره باید در حفظ این روحیه و توان تلاش کرد.

وی وضعیت امنیتی مرزهای سیستان و بلوچستان را مطلوب عنوان کرد و گفت: این امر، حاصل تلاش و مجاهدت تمام مرزبانانی است که در جای جای مرزهای گسترده استان حضوری فعال دارند و در سخت ترین شرایط جغرافیایی و جوی در حفظ و مراقبت از کیان میهن اسلامی با جانفشانی در حال انجام وظیفه هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اهمیت و استمرار آموزش‌های تخصصی و به روز برای پرسنل مرزبانی، خاطر نشان کرد: فرماندهان با توجه به اهمیت و حساسیتی که ماموریت‌های مرزبانی دارد باید همواره در استمرار و به روز کردن آموزش‌های تخصصی و میدانی اهتمام ویژه داشته باشند و این مهم را از وظایف اصلی ماموریتی خود قلمداد کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید