ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۰ ب.ظ
سهم روبه افزایش درآمدهای مالیاتی از بودجه
عضوکمیسیون انرژی مجلس،با اشاره به اینکه سهم بودجه از درآمدهای مالیاتی در حال افزایش است،گفت: رسیدن به رشد اقتصادی و بهبود وضعیت کشور در گرو کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است.

هدایت الله خادمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تاکید برضرورت کاهش وابستگی بودجه های سنواتی کشور از درآمدهای نفتی،گفت:وابستگی به درآمدهای نفتی آسیب پذیری کشور را افزایش داده و وضعیت اقتصادی مطلوبی برای ما رقم نخواهد زد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت فعلی اقتصادی کشور، افزود: در شرایط فعلی با توجه به تحریم های اخیر و کاهش قیمت نفت،سهم درآمدهای مالیاتی در حال افزایش است.

ضرورت ایجاد سیستمی شفاف برای جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای نفت

وی با بیان اینکه برای جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای نفت باید سیستم شفافی در این رابطه ایجاد شود، تصریح کرد: در حال حاضر افراد و اقشار بسیاری از پرداخت مالیات سر باز زده و همچنین فرار مالیاتی در کشور بسیار است.

خادمی اصلاح قانون مالیات را ضروری خواند و گفت: باید با اتخاذ تدابیری مناسب جلوی فرار مالیاتی گرفته شود،زیرا ادامه این روند فاصله طبقاتی را نیز افزایش داده و فشار بیشتری بر اقتصاد کشور وارد می کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با تاکید براینکه نیازی به درآمدهای نفتی نیست، افزود:اگر مالیات ها به درستی اخذ شود درآمد مستمری برای کشور ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد:می توانیم درآمدهای مالیاتی را مانند کشورهای پیشرفته صرف سرمایه گذاری های بزرگ کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:روی آوردن دولت ها به درآمدهای جایگزین نفت سیاست پسندیده و مطمئنی است؛از این رو باید مقدمات این مهم فراهم شود./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید