ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ
تظاهرات سیاه‌پوستان ضد ترامپ، مجاور بنای یادبود «مارتین لوترکینگ»
فعالان حقوق سیاه‌پوستان که از تشدید تنش‌های نژادی در آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ نگران هستند روز شنبه مجاور بنای یادبود «مارتین لوترکینگ»، قهرمان مبارزه با نژادپرستی تجمع کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فعالان حقوق سیاه‌پوستان روز شنبه با پرپایی تظاهرات کنار بنای یادبود «مارتین لوترکینگ»، کشیش معروف سیاه‌پوست و قهرمان مقتول مبارزه با نژادپرستی در آمریکا بر لزوم ادامه کارزار خود برای احقاق حقوق اقلیت‌های نژادی در دوران ریاست‌جمهور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا تأکید کردند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید جمعیتی نزدیک به ۲۰۰۰ معترض سیاه‌پوست علی‌رغم بارش باران در شهر واشنگتن، روز شنبه به سمت بنای یادبود لوترکینگ راه‌پیمایی کردند.

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا که شعارها و وعده‌های نژادپرستانه، مانند احداث دیوار در مرز مکزیک و جلوگیری از ورود مهاجران مسلمان به خاک آمریکا را یکی از محورهای تبلیغات انتخاباتی خود قرار داده بود به نگرانی‌هایی در میان فعالان حقوق بشر و فعالان حقوق سیاه‌پوستان منجر شده است.

به علاوه انتخاب «جف سشنز» به عنوان گزینه تصدی سمت وزیر دادگستری به نگرانی‌ها درباره برنامه احتمالی وی برای تضعیف حق رأی اقلیت‌های نژادی و تشدید مشکلات نژادپرستانه در دستگاه قضایی آمریکا دامن زده است.

«کورنل ویلیام بروکز»، رئیس انجمن ملی بنیاد رنگین‌پوستان، از نهادهای فعال در پیشبرد حقوق سیاه‌پوستان که از حاضران در تظاهرات روز شنبه بود گفت: «تا زمانی که جهنم، یخبندان شود، راه‌پیمایی می‌کنیم و بعد از آن هم روی یخ راه می‌رویم.»


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید