ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۰ ب.ظ
قصاص نفس و حبس ابد برای قاتلان زرگر یزدی
شهیدی فر از صدور حکم عاملان قتل زرگر یزدی خبر داد.

قصاص نفس، حبس ابد و مجموعاً 246 سال حبس برای قاتلان زرگر یزدیبه گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، علی محمد شهیدی فر رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری یک یزد از صدور حکم عاملان قتل زرگر یزدی خبر داد و گفت: متهم ردیف اول این جنایت که توسط دو برادر صورت گرفت، برادر بزگتر بود که بابت دو فقره قتل عمد به دوبار قصاص نفس محکوم شد. این فرد همچنین به واسطه جرائمی دیگری همچون معاونت در سرقت حدی، سه فقره آدم ربایی، ایجاد جرح با چاقو، سرقت موتورسیکلت، شروع به اقدام به قتل، خرید و نگهداری سلاح گرم و سرقت مقرون به آزار و همچنین مشارکت در جنایت بر میت، محکوم شد.

وی به محکومیت به شلاق و پرداخت دیه این متهم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دیه بابت ایراد جراحت و ۹۹ ضربه شلاق جهت مشارکت در سرقت مقرون به آزار و همچنین ۹۹ ضربه شلاق بابت مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه نیز، حکم دیگر جرائم این متهم بوده است.

این مقام قضایی از صدور دو فقره حبس ابد برای متهم ردیف دوم که برادر کوچکتر دخیل در این جرائم است خبر داد و گفت: این متهم نیز به دو فقره حبس ابد بابت معاونت در قتل محکوم شده است و همچنین محکومیت هایی نیز بابت سایر جرائمی همچون غصب عنوان مأمور نیروی انتظامی ، سه فقره آدم ربایی، معاونت در شروع به قتل، مشارکت در سرقت مقرون به آزار و بابت نگهداری و حمل سلاح گرم به عنوان حکم این متهم صادر گردید.

وی بیان داشت : همچنین مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه از دیگر محکومیت‌های این متهم است .

شهیدی فر یادآور شد : حکم صادره قابل اعتراض بوده و پس از تأیید دیوانعالی کشور حکم قصاص در ملاءعام اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است در دادگاه کیفری ۲ یزد با ریاست علی محمد شهیدی فر و با حضور سید محمد سرمه چشم به عنوان مستشار به عنوان دادگاه صالحه به دیگر جرائم و سوابق شرارت بار این دو برادر که در استان های دیگر مرتکب شده بودند و توانسته بودند و از چنگال قانون فرار کنند، نیز رسیدگی شد.

در همین زمینه : جزئیات قتل زرگر یزدی

در همین زمینه : دادگاه قاتلان زرگر یزدی برگزار شد/ اولیای دم خواستار اشد مجازات شدند+ عکس


آخرین مطالب