ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۰ ب.ظ
پناهندگان و نخبگان جهانی بجای آمریکا به ترکیه بیایند
معاونان نخست وزیر ترکیه ضمن دعوت از پناهندگان و نخبگان جهانی برای استقرار در این کشور، از رئیس جمهور جدید آمریکا خواستند تصمیم توهین‌آمیز خود را لغو کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نعمان کورتلموش» معاون نخست وزیر ترکیه در واکنش به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا حول محدودیت مهاجرت به این کشور، ضمن «غیرقابل قبول» خواندن این فرمان دولتی، به ترامپ هشدار داد هرچه زودتر آن را پاره کند.

کورتلموش در اولین اظهار نظر رسمی دولت ترکیه به این دستور ترامپ که چند روز از توشیح آن می‌گذرد، تاکید کرد محدودیت قائل شدن برای ورود مهاجران یا شهروندان کشورهای دیگر «توهین‌آمیز» است زیرا این تصمیم بر اساس «اسلام هراسی» گرفته شده و ترامپ باید هرچه زودتر آن را بازنگری کند.

به نوشته روزنامه «حریّت» وی این قانون را باعث افزایش اعتقادات اسلام هراسانه، ضد مهاجران و نژاد پرستی در غرب دانسته و افزود: «این تصمیم اشتباه است زیرا باعث تبعیض می‌شود. به هیچ شهروندی از هیچ کشوری نمی‌توان برچسب بد بودن زد.»

بعد از کورتلموش، «محمد شیمشک» دیگر معاون نخست وزیری ترکیه نیز در واکنش به تصمیم ترامپ، از پناهندگان و تمام نخبگان جهانی که دیگر اجازه بازگشت به آمریکا را ندارند، دعوت کرد به ترکیه آمده و مورد استقبال قرار بگیرند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید