ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۰ ق.ظ
رژیم صهیونیستی ۳۰۰۰ واحد مسکونی دیگر در کرانه باختری می‌سازد
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از تصمیم کابینه برای احداث بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکونی دیگر در کرانه باختری خبر داد.

خبرگزاری فارس: رژیم صهیونیستی ۳۰۰۰ واحد مسکونی دیگر در کرانه باختری می‌سازد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کابینه رژیم صهیونیستی که با روی کار آمدن دولتی جدید در آمریکا انرژی تازه‌ای گرفته سه‌شنبه شب از تصمیم خود برای احداث بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکونی جدید در اراضی اشغالی کرانه باختری گرفت.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، توافق برای ساخت این واحدها بین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به دست آمده و بر اساس آن قرار است عملیات ساخت ۲۰۰۰ واحد فورا آغاز شده و باقی واحدها هم در مراحل بعدی ساخته شوند.

این واحدها علاوه بر ۲۵۰۰ واحدی است که کابینه رژیم صهیونیستی هفته گذشته اعلامیه ساخت آن‌ها را منتشر کرد.

در بیانیه سه‌شنبه شب لیبرمن آمده است: «اکنون در دوره‌ای جدید هستیم که در آن زندگی در “جودا و سامریه” (کرانه باختری) به وضعیت عادی بازگشته است.»

تصمیم رژیم صهیونیستی به ساخت بیش از ۵۵۰۰ واحد مسکونی در کرانه باختری و قدس شرقی کمتر ز یک ماه پس از آن اتخاذ شده که شورای امنیت سازمان ملل با خودداری دولت وقت آمریکا از به کارگیری حق وتو، تداوم شهرک‌سازی تل‌آویو را محکوم کرده و از این رژیم خواست به این روند پایان دهد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا با انتقاد از آن قطعنامه، وعده داد که با آغاز به کار او رویکردهای سازمان ملل تغییر کرده و فشار بر اسرائیل کاهش یابد.


آخرین مطالب