ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۸ ب.ظ
در مصاحبه با نماینده مسیحیان در مجلس عنوان شد:
افکار ترامپ نشان دهنده ی فاشیسم پنهان در دل جامعه آمریکا است
ژرژیک آبرامیان
افکار ترامپ نشان دهنده فاشیسم پنهان در دل جامعه آمریکا است. اما واقعیت این است که این اقدامات زیاد دوام نخواهد آورد. دست های پنهانی که در آمریکا سر رشته امور را به دست دارند، نخواهند گذاشت ترامپ به این قبیل اقدامات ادامه دهد و او را به مسیر اصلی خود باز خواهند گرداند.

گروه بین الملل کافه حقوق: اقدامات اخیر رئیس جمهور آمریکا در راستای ممنوعیت ورود اتباع ایرانی و ۶ کشور دیگر به ایالات متحده، واکنش های بسیاری را در میان مقامات این کشور و سران بسیاری از کشورها را به همراه داشته است.

سالی ییتس، دادستان کل آمریکا، که با صدور بیانیه ای مبنی بر غیرقانونی بودن ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به این کشور، به مخالفت با دستور رئیس جمهوری پرداخته بود، با دستور وی از سمت خود غزل میگردد. همچنین تعدادی از قضات ایالتی یا فدرال نیز ضمن غیر قانونی خواندن دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا از اجرای آن سرباز زدند.

در عرصه بین المللی نیز مقامات بسیاری از کشورها به ابراز مخالفت با این تصمیم دولت آمریکا پرداختند. وزیر خارجه انگلیس در واکنش به تصمیم رئیس جمهور آمریکا، اقدامات وی را  سیاستهای «تفرقه افکنانه و اشتباهی» دانست و مخالفت دولت انگلستان را از اینکه بر حسب ملیت افراد میان آنها تبعیض قائل شویم را ابراز کرد.

همچنین وزیرامورخارجه فرانسه ضمن محکوم کردن این تصمیم، گفت: اتخاذ اینگونه تصمیم ها می تواند فقط موجب نگرانی ما شود. استقبال از پناهندگان و پذیرش آنها که از جنگهای ویرانگر فرار می کنند، یکی از وظایف ما است. اتخاذ چنین تصمیم هایی، هم فرانسه و هم آلمان را نگران کرده است.

از طرفی وزارت خارجه کشورمان نیز با صدور بیانیه ای، این اقدام رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرد. در بخشی از بیانیه آمده است:« تصمیم اخیر ایالات متحده شامل توقعاتی غیرقانونی، خلاف منطق و مغایر با حقوق بین‏‌الملل است که به ویژه با توجه به فقدان روابط میان دو کشور نمی‌تواند هیچگونه تأثیری بر نحوه رفتار دولت جمهوری اسلامی ایران داشته باشد. لذا هرگونه سوءاستفاده ایالات متحده از این وضعیت جهت تطویل اقدامات تبعیض آمیز و ایجاد مزاحمت علیه اتباع جمهوری اسلامی ایران فاقد هرگونه وجه عرفی و قانونی است»

ژرژیک آبرامیان، نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی، نیز در تماس تلفنی با خبرنگار کافه حقوق ضمن محکوم کردن اقدام رئیس جمهور آمریکا، گفت: «این دستور اجرایی یک اقدام نمایشی، نسنجیده و غیر دیپلماتیک بود. در واقع ترامپ سوار بر یک موجی شد که در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا ایجاد گردید. الان هم مجبور است برای این جریان اجتماعی پاسخ قانع کننده ای داشته باشد.»

آبرامیان ادامه داد:«افکار ترامپ نشان دهنده فاشیسم پنهان در دل جامعه آمریکا است. اما واقعیت این است که این اقدامات زیاد دوام نخواهد آورد. دست های پنهانی که در آمریکا سر رشته امور را به دست دارند، نخواهند گذاشت ترامپ به این قبیل اقدامات ادامه دهد و او را به مسیر اصلی خود باز خواهند گرداند.»


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید