ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۰ ب.ظ
ترامپ با بی‌احترامی به قانون اساسی آمریکا آتش بیگانه ستیزی را تشدید می‌کند
در حالی که دولت ترامپ برای احیای ممنوعیت موقت ورود پناهجویان از ۷ کشور مسلمان تلاش می‌کند، رئیس جمهور آمریکا مقام‌های قضایی را مسئول وقوع هرگونه حمله تروریستی در خاک این کشور دانسته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه واشنگتن پست، دولت ترامپ پس از لغو فرمان اجرایی مربوط به ممنوعیت ورود پناهجویان ۷۷ کشور مسلمان به خاک آمریکا، درخواست تجدیدنظر و استیناف داده است. دونالد ترامپ نیز هشدار داده است که دادستان هایی که موجب لغو این فرمان شدند، مسئول وقوع هرگونه حمله تروریستی هستند که به خاطر ورود پناهجویان به این کشور اتفاق خواهد افتاد.

ترامپ با به تصویر کشیدن یک داستان خطرناک درباره مهاجران و بی احترامی آشکار به مفاد قانون اساسی، شعله های آتش بیگانه ستیزی را که در رقابت های انتخاباتی بارها به آن اشاره کرده بود، تشدید می کند.

ترامپ در توئیتی نوشته است: نمی توانم باور کنم که یک قاضی کشور ما را در معرض چنین خطری قرار داده است. اگر اتفاقی بیفتد، این قاضی و سیستم دادگاه را سرزنش کنید.

جیمز روبارت قاضی فدرال در سیاتل با صدور حکمی، فرمان اجرایی ترامپ را لغو کرده است.

نه تنها جان کری و مادلین آلبرایت وزرای حارجه پیشین آمریکا با این فرمان مخالفت کرده‌اند بلکه البته فرمان اجرایی ترامپ در قبال مهاجران و پناهجویان با مخالفت کارشناسان امنیت ملی روبرو شده است. جان کری و آلبرایت اعلام کرده اند که این فرمان می تواند سربازان آمریکایی را به خطر بیندازد و موجب گسترش تلاش های داعش برای اجیر کردن نیروهای تازه شود.

این مساله مهم است که یادآوری کنیم، آمریکا طی دهه های اخیر صدها هزار پناهجو را از کشورهای شوروی سابق و یوگسلاوی، ویتنام، عراق، برمه و سایر مناطق پذیرفته است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید