ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۰۰ ق.ظ
آزادی ۱۷ زندانی غیرعمد برای عمل به وصیت پدر
ورثه مرحوم شعوری با مراجعه به دفاتر نمایندگی ستاددیه در شهرهای قم، کرج، تبریز و تهران با اهدای ثلث ماترک پدرشان زمینه آزادی هفده مددجوی جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، فرزند ارشد مرحوم «شعوری» با مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی ستاد دیه در استان‌های قم، البرز، تهران و آذربایجان‌شرقی با یک سوم دارایی‌های باقی‌مانده از اموال ابوی مرحوم خود زمینه آزادی ۱۷ مددجوی آبرومند تحت حمایت این نهاد حمایتی را فراهم کرد.

وی انجام این اقدام معنوی را یک وظیفه شرعی در راستای عمل به وصیت پدر اعلام کرد و افزود: حضور بنده و تامین منابع لازم برای امر خداپسندانه و انساندوستانه آزادی زندانی بنا به خواست آن مرحوم سفر کرده بوده و بر حسب تکلیف تقاضا دارم تمام محکومانی که با این مبلغ اهدایی از بند حبس رهایی می‌یابند اگر هم پیش‌تر نمازخوان نبوده‌اند من‌بعد بنا به سفارش مورث امید است در جمع نمازگزاران باشند.

طبق این وصیت، ضمن پرداخت باقی‌مانده بدهی ۱۴۵ میلیون ریالی سه مددجوی تحت حمایت ستاد دیه استان قم، مشکل مالی ۵ مددجوی تهرانی (۴ مرد و یک زن) نیز با تخصیص مبلغی معادل ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از همین وجوه با واریز مبلغ به حساب اجرای احکام استان حل شد تا بعد از رهایی ۳ بدهکار عائله‌مند تبریزی و ۶ محکوم مالی کرجی که آن‌ها نیز از محل همین اعتبار هفته گذشته سند آزادی‌شان صادر شده بود، جمع محبوسان استخلاص یافته بواسطه این اقدام خیرخواهانه دو رقمی شود.

در مجموع با اعطای ثلث ماترک یک وصیت به ارزش ۸۶۲ میلیون ریال، زمینه آزادی ۱۷ هموطن محکوم به جرایم غیرعمد با میانگین شش ماه حضور در حبس، فراهم شد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید