ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۶:۳۰ ق.ظ
نقشه راه انقلاب اسلامی با تبعیت از فرامین رهبری محقق خواهد شد
آیت الله مدرسی گفت: باید با تبعیت از فرامین رهبری بصیر ، نقشه راه انقلاب اسلامی و آرمانهای نظام جمهوری اسلامی را محقق ساخت.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد؛ آیت الله سید محمدرضا مدرسی در جشن شکوه پیروزی انقلاب اسلامی در جمع کارکنان اداری و قضایی دادگستری استان یزد افزود : عقل و عقلانیت اساس کار و اداره امور است که باید با اتکال به ذات اقدس الهی و توکل به او همراه باشد چراکه عقلانیت منهای خدا ؛ عقلانیت نیست بلکه دنیا طالبی و منفعت طلبی است که اتخاذ تصمیمات را با چالش های عظیم و ضررهای بسیار همراه خواهد کرد .

وی تصریح کرد : بصیرت و عقلانیت  و تکیه بر خداوند ، پوشالی بودن هیبت دشمن را آشکار می سازد ، همانطور که امام راحل عظیم الشأن به این موضوع اشاره داشتند و گفته بودند که قدرت های استعماری با هیبت دشمنی جلو می آیند تا ما را بترسانند که اگر توکل بر خدا بشود نصرت الهی با ما خواهد بود .

عضو فقهای شورای نگهبان ، ایمان به خدا را عامل نصرت الهی ذکر کرد و بیان داشت : همانگونه که توکل حضرت ابراهیم به خدای یکتا او را از آتش خشم نمرود نجات داد و همچنان که توکل خدا عامل نجات موسی بود امروز هم باید همه امور ما با اتکال به ذات اقدس الهی و خدواند سبحان جریان پیدا کند.

وی بر ضرورت شناخت تاریخ و درس گرفتن از فراز و نشیب های تاریخ انقلاب تأکید کرد و گفت : تاریخ انقلاب از اعدام شیخ فضل الله نوری ، خانه نشینی آیت الله کاشانی ، و پیروزی انقلاب و سرنوشت یاران انقلاب برای ما درس دارد که باید به همه آنها توجه کرد .

آیت الله مدرسی یادآور شد : اگر بصیرت و حق شناسی نباشد ، انقلاب بزرگان و نخبگان خود و کسانی همچون شهید مطهری و شهید بهشتی را از دست می دهد چراکه عده ای تحت شستشوی مغزی دشمنان با نام قران و فرقان و خلق اینگونه ستم هایی را بر این ملت روا می دارند.

وی انقلاب اسلامی را نعمت بسیار بزرگ و عظیمی دانست و ابراز داشت : این نعمت بزرگ که در ابعاد سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و دینی کشور را به صورت کامل متحول کرد با هیچ نعمتی قابل مقایسه نیست و باید حق را در همه ابعاد زنده و احیا نماید تا خدواند تمام نعمت های مادی و معنوی خود را به ما ارزانی دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : خداوند هیچ تضمینی نداده است که اگر ما تغییر کردیم نعمت باقی بماند و زوال نیابد بلکه همواره تأکید شده است قدردانی از نعمت بر کیفیت و کمیت نعمت می افزاید و ناسپاسی موجب سلب نعمت خواهد شد.

وی بر لزوم دشمن شناسی در عصر حاضر تأکید کرد و بیان داشت : باید دشمنان و حربه و دسیسه های آنان را شناخت و همواره در راه حق و حقیقت استوار و بردبار بود .

آیت الله مدرسی اذعان داشت : اگر به وظیفه خود عمل نکنیم و بر اساس عدالت ، انصاف و حق رفتار ننمایم و از امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عدول کنیم نمی توانیم انتظار استمرار نعمت را داشته باشیم.

عضو فقهای شورای نگهبان در پایان با اشاره به نقش مؤثر دستگاه و قوه قضاییه در تأمین و تعمیم عدالت و امنیت در جامعه به ویژه در سالهای اخیر اظهار داشت : بنا به احادیث ائمه معصومین کمک به والیان عادل کمک به دین خداست و قضات باید همیشه در نظر داشته باشند در جایگاهی قرار دارند که همواره باید مراقب باشند در جهت و مسیر حق حرکت کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید