ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۰ ق.ظ
شادمانی محافل سعودی از بی‌توجهی ترامپ به اوضاع حقوق بشر در عربستان
روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت که محافل سعودی از روی کار آمدن دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا خرسند هستند زیرا وی کاری به اوضاع داخلی عربستان و وضعیت ناگوار حقوق بشر در این کشور ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه رای الیوم در گزارش خود آورده است: محافل سعودی خرسند هستند زیرا تیم ترامپ به پرونده های حقوق بشری نمی پردازد و به منظور رانندگی کردن زنان در عربستان به ریاض فشار نمی آورد.

محافل آگاه در عربستان گفتند: مسئولان در بسیاری از جلسات، از نبود برخی شروط مدنی و حقوق بشری در لحن دولت جدید آمریکا در تماس با عربستان ابراز شادمانی می کنند.

برپایه این گزارش، به نظر می رسد که تیم دونالد ترامپ بر خلاف دولت اوباما به اوضاع داخلی در عربستان اهمیتی نمی دهد.

یک مسئول سعودی به دیپلمات های عرب در واشنگتن به طور مستقیم گفته است که پیش بینی می کند که گزارش‌ها و لحن ادبیات آمریکا مبنی بر درخواست برای اجازه به زنان جهت رانندگی در عربستان به طور کلی تغییر کند.

وی اشاره کرد که کاخ سفید از زمان پیروزی ترامپ در انتخابات به این موضوع در تماس با سفارت عربستان در واشنگتن یا در تماس های انجام شده با مسئولان سعودی نپرداخته است.

به گفته این مسئول، این امر فقط به رانندگی زنان محدود نشده است بلکه (کاخ سفید در این تماس ها) به گزارشهای انتقادی درباره اوضاع حقوق بشر در عربستان و حقوق کارگران و انتخابات و مسائل دموکراتیک نپرداخته است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید